Nowe rozkłady jazdy na kolei

Od poniedziałku pociągi na liniach podmiejskich będą kursowały według nowych rozkładów jazdy. Dwa warianty przygotowała Szybka Kolej Miejska.

Pisaliśmy już o nowym rozkładzie Kolei Mazowieckich. Przed weekendem pojawiły się plany kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Plany, ponieważ na linii S1, która od 2 września wraca do Piastowa i Pruszkowa, we wrześniowe soboty i niedziele nastąpią drobne różnice w porównaniu z rozkładem pozostałych dni.

Ze szczegółami można zapoznać się w naszym NIEZBĘDNIKU.

Zmiana rozkładów jest związana z zakończeniem modernizacji mostu kolejowego na Wiśle oraz z wejściem w kolejny etap budowy przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Przez te dwie inwestycje pociągi jeździły po jednym torze w obu kierunkach. Ponadto większość z nich kończyła swoją trasę na Warszawie Zachodniej.

W związku z powrotem normalności na lokalne tory, Zarząd Transportu Miejskiego zlikwiduje tymczasową linię autobusową ZS1, która łączyła Pruszków z Ursusem. Niedziela 1 września jest ostatnim dniem istnienia tego połączenia. Podobny los spotka linię SKM S11.

Od 2 września nie będzie już także obowiązywało honorowanie biletów innych przewoźników. Bilety Kolei Mazowieckich przestaną być realizowane w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Podobnie w Kolejach Mazowieckich nie będzie można jeździć na bilecie poniżej dobowego.

Źródło fot.: Zarząd Transportu Miejskiego

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.