Brwinów bezpłatnie przekaże komputery

Gmina Brwinów rozpoczyna realizację projektu „Internet w zasięgu – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Brwinów „. Rekrutacja potrwa do 20 września.

Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Brwinów. Pozyskane środku pozwolą na przekazanie do 58 gospodarstw domowych komputerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, drukarkami i dostępem do Internetu. Ponadto wybrani mieszkańcy gminy Brwinów wezmą udział w obowiązkowych szkoleniach z obsługi oprogramowania. Gospodarstwa domowe zostaną wyłonione w drodze rekrutacji.

Rekrutacja uczestników potrwa od 19 sierpnia do 20 września br. Ostatecznego wyboru uczestników projektu dokona powołana przez burmistrza gminy Brwinów komisja konkursowa.

Aby ubiegać się o udział w projekcie, gospodarstwa domowe muszą spełniać jedno z podanych kryteriów:

  • kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach pomocy społecznej lub systemu świadczeń rodzinnych;
  • posiadać w rodzinie osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowaniem stopniem niepełnosprawności, być rodziną zastępczą lub samotnym rodzicem.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić specjalny formularz i złożyć go wraz z niezbędnymi dokumentami w Urzędzie Gminy przy ul. Grodziskiej 12 lub Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. T. Kościuszki 4a. W tych miejscach można otrzymać wymagany wniosek.

W nowy sprzęt komputerowy w ramach projektu zostaną wyposażone również szkoły, jednostki organizacyjne i świetlice. Łącznie w ramach środków unijnych zostanie pokryty koszt zakupu 120 komputerów z oprogramowaniem, 65 drukarek i dostępu do Internetu.

Projekt „Internet w zasięgu – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Brwinów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Na realizację projektu gmina Brwinów otrzymała 549 150 zł tj. 100 % dofinansowania ze środków unijnych.

inf. prasowa / Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Oswoić komputer Oswoić komputer
„Senior jest w każdym z nas” „Senior jest w każdym z nas”
Darmowy Internet dla ubogich Darmowy Internet dla ubogich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.