WKD przesuwa remont, będzie zwykły rozkład

Zapowiadany na sierpień remont torowiska na linii WKD nie odbędzie się w planowanym terminie. – Prace zostają przesunięte na inny termin – poinformował nas Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy spółki. Do końca wakacji będzie obowiązywał zwykły rozkład jazdy.

Od 1 do 31 sierpnia Warszawska Kolei Dojazdowa planowała przeprowadzić modernizację torowiska na odcinku pomiędzy Malichami i Komorowem. Zostało ogłoszonych kilka przetargów, ale za każdym razem oferenci przedstawiali zbyt wysokie kwoty.

- Oferenci po raz kolejny przekroczyli kwoty zaplanowane przez nas do wydatkowania. Z tego powodu remont planowany na sierpień nie odbędzie się – poinformował nas rzecznik prasowy WKD Krzysztof Kulesza.

Spółka nie rezygnuje z inwestycji. Co więcej, wkrótce ma ogłosić nowy przetarg. Niewykluczone, że zostanie w nim zawarty większy zakres prac.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki takiemu obrotowi spraw pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą. Przy trwających inwestycjach na kolejowej linii średnicowej, pociągi WKD są idealną alternatywą. Korzysta z nich wiele osób. Co więcej, „wukadka” postanowiła do końca wakacji obsługiwać swoje połączenia zgodnie ze zwykłym rozkładem jazdy.

„w związku z licznymi prośbami, które wpłynęły do spółki od podróżnych, w sierpniu obowiązywał będzie zwykły rozkład jazdy pociągów. Oznacza to zwiększenie rozkładu jazdy o 30 pociągów” – napisał przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Remont budynku na stacji w Komorowie

Wakacje byłyby stracone, gdyby Warszawska Kolej Dojazdowa nie przeprowadziła jakichkolwiek prac. W poniedziałek rozpoczął się remont budynku stacyjnego WKD w Komorowie. Prace potrwają do 7 września.

Źródło fot.: ZTM

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.