Napad w nocnym pociągu WKD

W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn zaczepiło młodego chłopaka. Do zdarzenia doszło w pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej a później na przystanku w Nowej Wsi.

Do napadu doszło najprawdopodobniej w pociągu jadącym z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Dwaj mężczyźni zaczepili nastolatka. Zmusili go do wyjścia z nimi na stacji w Nowej Wsi. Zabrali mu pieniądze i telefon. Gdy go jeszcze przeszukiwali, zobaczyła to osoba postronna, która zadzwoniła na policję. Było wtedy około godz. 1.00 w nocy.

Wezwani policjanci szybko rozpoznali sytuację. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn zachowujących się nerwowo oraz młodszego od nich chłopaka, który był wyraźnie przestraszony. Agresorzy na widok mundurowych oddali nastolatkowi część rzeczy, ale na szczęście ofiara przyznała policjantom na osobności, że napastnicy zakazali mu mówić, co się dzieje.

Policja zatrzymała obu mężczyzn. To Krzysztof N. i Artur W. Jak się okazało na komendzie, pierwszy z nich tydzień wcześniej również dokonał rozboju. Został rozpoznany przez swoją ofiarę podczas okazania, które polega na porównaniu z kilkoma postronnymi osobami patrząc przez lustro weneckie.

Zarówno Krzysztof N., jak i Artur W. spędzą w areszcie trzy miesiące. Taką decyzję podjął pruszkowski sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło fot.: Warszawska Kolej Dojazdowa

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Napad na bank w Pruszkowie Napad na bank w Pruszkowie
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.