Ustawa śmieciowa (dobrze?) realizowana

„We wszystkich gminach województwa mazowieckiego odpady są odbierane od mieszkańców na bieżąco” – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Ustawa śmieciowa weszła w życie w poniedziałek. Jej założeniem jest to, że za odbiór odpadów odpowiadają gminy. To z nimi mieszkańcy, wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie musiały podpisać stosowne umowy.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski na konferencji prasowej zapewnił, że we wszystkich gminach na Mazowszu śmieci odbierane są na bieżąco. Mimo to, pojawiają się zastrzeżenia z terenu Pruszkowa. Ustawa śmieciowa w założeniu miała bowiem także spowodować zwiększenie ilości odpadów segregowanych.

- Mieszkam w budynku TBS. Przy naszej kamienicy wciąż nie ma pojemników na śmieci segregowane – skarży się jedna z mieszkanek Pruszkowa.

Tego typu pojemników brakuje także na pruszkowskim Osiedlu Prusa. Spółdzielnia natomiast dostawiła je na os. Parkowe w centrum miasta.

Jeśli macie zastrzeżenia, piszcie na adres e-mail: redakcja@regio-media.pl.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza
Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale
Groźba wzrostu opłaty za śmieci Groźba wzrostu opłaty za śmieci

2 Odpowiedzi

  1. Mieszkam w wieżowcu na osiedlu Staszica i u mnie wszystko jest po staremu. W zsypie stoi 1 kontener i o segregacji można pomarzyć, bo w najbliższym otoczeniu nie ma pojemników.

  2. Na os. Staszica z odbiorem odpadów problemu nie ma, natomiast segregowane odpady miały kosztować mniej, jest jak zwykle odwrotnie. Moje opłaty na mieszkańca wzrosły o około 30% w stosunku do dotychczasowych, natomiast jest faktycznie taniej, … niż w Warszawie… tylko, czy o takie taniej chodziło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.