Kolejne remontowe wakacje na WKD

W sierpniu Warszawska Kolej Dojazdowa planuje przeprowadzić remont torów pomiędzy Malichami i Komorowem. Z tego powodu znów wystąpią utrudnienia w podróżowaniu kolejką.

Prace zostaną przeprowadzone w okresie od 1 do 31 sierpnia. Obejmą modernizację torów pomiędzy Komorowem i Malichami. Przez pierwszą połowę miesiąca zostanie wymieniony jeden tor, a po 15 sierpnia drugi.

W czasie prac pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej będą kursować w taki sam sposób, jak przed rokiem, gdy remontowany był most na Utracie. Na stacji Malichy znów będzie punkt przesiadkowy. Pomiędzy Warszawą Śródmieście a Malichami pociągi będą kursowały wahadłowo po obu torach. Na remontowanym odcinku „kolejki” pojadą po jednym torze w obu kierunkach, a za Komorowem już normalnie.

- Kursy w poszczególnych kierunkach będą ze sobą skomunikowane, a czas przeznaczony na przesiadkę nie będzie przekraczać 7 minut – obiecuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Jednocześnie przewoźnik poinformował, że przez cały lipiec na tory będą wyjeżdżać pociągi realizujące kursy pozawakacyjne, oznaczone w rozkładach symbolem „1”. Powodem są utrudnienia na linii średnicowej, które wynikają z budowy przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek i remontu mostu kolejowego na Wiśle.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.