Wypadek na WKD w Komorowie

Pociąg Warszawskiej Kolei Dojazdowej uderzył w samochód dostawczy. Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie na przejeździe w Komorowie.

Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku

Pierwszy sygnał o wypadku otrzymaliśmy od czytelnika. Mówił, że widział stojący na przejeździe pociąg WKD i karetkę obok. W toku wydarzeń okazało się, że „wukadka” uderzyła w tył samochodu dostawczego mercedes sprinter i w konsekwencji przewróciła go. Początkowo policja mówiła o samochodzie osobowym, ale te informacje później zostały sprostowane.

Pociąg uczestniczący w kolizji po chwili odjechał w kierunku Warszawy. Ruch kolejowy przez kilkanaście minut odbywał się płynnie. Jednak szybko musiał znowu zostać zablokowany, ponieważ strażacy potrzebowali miejsca, aby usunąć przewrócony samochód.

Po godz. 19.00 otrzymaliśmy potwierdzenie od dyżurnego ruchu WKD, że pociągi kursują bez przeszkód.

Portal Regio-Media przeprowadził relację na żywo z wydarzeń w Komorowie:

Aktualizacja godz. 17.30

O zdarzeniu poinformował nas jeden z czytelników. – Właśnie przejeżdżałem przez Komorów i zobaczyłem, że pociąg „wukadki” częściowo stoi na przejeździe i częściowo przy peronie. To pociąg w stronę Warszawy. W pobliżu stała też karetka – zrelacjonował po godz. 17.00.

Informacje te potwierdziła policja. – Do wypadku doszło przed chwilą. Policjanci dopiero jadą na miejsce. Wiemy, że pociąg WKD zderzył się z samochodem osobowym – powiedziała nam podkom. Dorota Nowak, rzecznik Komendy Powiatowej w Pruszkowie.

Aktualizacja godz. 17.37

- Pociąg WKD zawadził o tył samochodu dostawczego. Auto przewróciło się. Obecnie strażacy je podnoszą, ale ruch pociągów odbywa się już normalnie. Nikt nie ucierpiał, a skład, który uczestniczył w zdarzeniu już dojechał do Warszawy – poinformowała nas dyżurna ruchu.

Aktualizacja godz. 18.01

Wiemy już, że samochód, który został zahaczony przez pociąg WKD, to mercedes sprinter. Dochodzą do nas natomiast sprzeczne informacje dotyczące ruchu pociągów. Policja twierdzi bowiem, że w kierunku Warszawy wciąż występują utrudnienia.

- Samochód jeszcze leży na torowisku. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji i straż pożarna – powiedziała nam podkom. Nowak.

koniec relacji

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.