WKD zbudowała przejścia przez „żeberko”

Mieszkańcy Osiedla Staszica w Pruszkowie doczekali się przejść przez tor kolejowy, który przebiega przez środek blokowiska. Prace zakończyły się w ubiegłym tygodniu.

W ostatni piątek otrzymaliśmy zdjęcie od naszego czytelnika. Pan Jacek poinformował nas, że przejścia przez tor, tzw. żeberko, wyglądają na ukończone. Na publikację czekaliśmy do momentu otrzymania oficjalnej odpowiedzi od Warszawskiej Kolei Dojazdowej, do której należy tor.

- Prace związane z budową i zabezpieczeniem dwóch przejść dla pieszych przez łącznicę na terenie Pruszkowa – na odcinku pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Powstańców zakończyły się w ubiegłą sobotę – poinformował Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. – W bieżącym tygodniu nastąpi formalny odbiór techniczny – dodał.

Jedno ze zbudowanych przejść znajduje się na wysokości sygnalizacji świetlnej przy wejściu na teren Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie zaś zostało usytuowane na wysokości skrzyżowania ul. Plantowej z Jasną. Oba przejścia były długo wyczekiwane. Przez blisko rok mieszkańcy największego osiedla w Pruszkowie musieli albo nadrabiać kilkaset metrów, albo skakać przez tor i otaczające go rowy melioracyjne.

Oddanie do użytku obu przejść teoretycznie kończy problem, ale pojawia się wiele głosów, że tych przejść jest za mało. Powinny być jeszcze co najmniej dwa – na wysokości drogi wewnętrznej prowadzącej do pętli autobusowej oraz drugie na wysokości ul. Dobrej. Na oba na razie nie ma co liczyć.

Źródło fot.: Czytelnik Jacek

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.