Niecodzienna noc w wykonaniu pruszkowian

Pochodzące z Pruszkowa Stowarzyszenie Zdrowy-Rower zorganizowało alternatywną atrakcję w ostatnią Noc Muzeów. Razem z chętnymi przejechało rowerami specjalną trasą wzdłuż niektórych ciekawych miejsc w stolicy.

Noc Muzeów odbyła się z soboty na niedzielę. Stowarzyszenie Zdrowy-Rower postanowiło złamać standardowe stanie w kolejkach i wielogodzinne czekanie na wejście do jednego z muzeów. Zorganizowało przewodnika i przeprowadziło zapisy na nocną wycieczkę rowerową.

Utworzone grupy przejechały specjalnie wytyczoną trasą. Organizatorzy zaplanowali trasę wzdłuż kilku punktów. Wycieczka ruszyła spod Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5. Potem rowerzyści odwiedzili Zachętę, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Ufficio Primo Art Yard Sale przy Wspólnej, Soho Factory i Muzeum Neonów przy Mińskiej oraz Muzeum Warszawskiej Pragi przy Ząbkowskiej.

Była to pierwsza edycja Rowerowej Nocy Muzeów. Wydarzenie zostało wpisane w ogólnopolską akcję Teraz Rower, której patronuje Regio-Media. Ma ona na celu propagowanie rowerowego stylu życia i traktowanie jednośladu, jako codziennego środka transportu.

Źródło fot.: Zdrowy-Rower

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.