Noc Muzeów coraz ciekawsza w regionie

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Polecamy wycieczkę rowerową po zmroku oraz wydarzenia na terenie byłego hitlerowskiego obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

Noc Muzeów jest organizowana w Polsce od kilku lat. W naszym regionie do niedawna była kojarzona jedynie z Warszawą. Ostatnie edycje pokazują jednak, że także blisko domu można znaleźć ciekawe propozycje.

Tegoroczna Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę 18 maja. Pisaliśmy już o atrakcjach przygotowanych przez pruszkowskie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. [czytaj więcej] Program przygotował także zespół „Mazowsze”. Jego siedzibę w Karolinie będzie można zwiedzić w godz. 17.00 – 23.00. Na gości czekają m.in. gabinety założycieli – państwa Sygietyńskich oraz wystawa „Kostiumy Mazowsza”.

Po raz kolejny otwarty w Noc Muzeów będzie obóz Dulag 121. To obszar niedostępny do zwiedzania na co dzień. Muzeum Dulagu przygotowało m.in. wyprawy wozami zaprzęgniętymi w konie. Ta atrakcja w godz. 18.00 – 20.00. O godz. 23.00 za przewodnikiem wyruszy wycieczka po obozie. Warto zaopatrzyć się w latarki. Poza tym od godz. 17.00 do 2.00 będzie dostępna makieta Dulagu 121 i zwiedzanie stałej ekspozycji w budynku muzeum.

Nietypową atrakcję przygotowało pruszkowskie Stowarzyszenie Zdrowy-Rower. To argument, aby wybrać się do Warszawy. O godz. 19.00 spod Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5 każdy chętny wyruszy na trasę przygotowaną przez organizatora. Stowarzyszenie zapewnia przewodnika. Zostaną utworzone grupy do 15 osób. Zdrowy-Rower prowadzi zapisy mailowe (zapisy.terazrower@gmail.com, w temacie „RNM13″). Rowerowa Noc Muzeów jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Teraz Rower, której patronuje Regio-Media. Ma ona na celu popularyzację roweru, jako środka transportu, a także kolarstwa, jako zdrowego trybu życia.

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Rekonstrukcja wejścia do Dulagu Rekonstrukcja wejścia do Dulagu
Władze Pruszkowa zapraszają na obchody Władze Pruszkowa zapraszają na obchody
Dulag otwarty w Noc Muzeów Dulag otwarty w Noc Muzeów
Muzeum Dulag 121 organizuje ferie Muzeum Dulag 121 organizuje ferie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.