Pruszków rozpoczął sezon rowerowy

W niedzielę ulicami Pruszkowa przejechał korowód rowerzystów. Parada zakończyła się piknikiem przy basenie Kapry. A wszystko to na znak rozpoczęcia sezonu rowerowego.

Cykliści zebrali się na pl. Jana Pawła II. Tu przed startem organizator II Pruszkowskiego Pikniku Rowerowego, Stowarzyszenie Zdrowy-Rower rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją do władz WKD. Celem jest wprowadzenie przez przewoźnika darmowych przejazdów dla rowerów. Petycję tę można było podpisywać również na mecie podczas części festynowej.

Przed startem parady odbyło się również poświęcenie rowerzystów i ich jednośladów.

Po dokonaniu obrzędów cykliści pod eskortą policji i straży miejskiej ruszyli w miasto. Przejechali ulicami Kopernika, Hubala, Kraszewskiego, Prusa, Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Andrzeja na tyły basenu Kapry. Przy okazji parady tworzyły się korki, zwłaszcza na al. Wojska Polskiego. Przejazd miał jednak pokazać potrzebę zwrócenia uwagi przez władze lokalne na środowisko cyklistów.

Na mecie Zdrowy-Rower przygotował szereg atrakcji. Był m.in. niecodzienny konkurs na najwolniejszy wyścig. Wygrywał ten, kto przyjechał ostatni. Toczyła się również rywalizacja o to, czyje puszczone w obieg koło będzie się kręcić najdłużej.

Piknik niósł ze sobą także inne atrakcje. Największym powodzeniem cieszył się darmowy przegląd prowadzony przez serwis SPECBIKE. Długie kolejki ustawiały się również po pizzę serwowaną przez BIESIADOWO. Poza tym Straż Miejska przeprowadziła konkursy edukacyjne dla dzieci. Przy okazji można było także spróbował sztuki kuglarskiej czy pojeździć na kucykach.

Portal Regio-Media również przygotował zabawę dla uczestników festynu. Każdy, kto odpowiedział na pytanie z wiedzy o Stowarzyszeniu Zdrowy-Rower i kolarstwie, wygrywał kubek z naszym logo.

Organizatorzy szacują, że w imprezie wzięło udział około 120 osób. Festyn odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Teraz Rower promującej zdrowy tryb życia i traktowanie jednośladów jako codziennego środka transportu.

Zobacz relację zdjęciową:
start / przejazd / meta

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.