Pruszkowski Piknik Rowerowy już w tę niedzielę!

Stowarzyszenie Zdrowy-Rower nie próżnuje i jest chyba najbardziej aktywne w naszym rejonie. W najbliższą niedzielę zorganizuje II Pruszkowski Piknik Rowerowy.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na pl. Jana Pawła II. Tam nastąpi poświęcenie rowerów przez księży z parafii św. Kazimierza. Następnie wszyscy przejadą ulicami miasta i skierują się na tereny w pobliżu basenu Kapry.

Około godz. 17.00 organizatorzy planują rozpoczęcie części piknikowej na trawniku od strony ul. Cyklistów. Stowarzyszenie Zdrowy-Rower wraz z partnerami przygotowało mnóstwo atrakcji. Do przybycia na imprezę na pewno zachęci darmowy przegląd rowerów prowadzony przez serwis SPECBIKE. Na uczestników zabawy będzie czekać także poczęstunek przygotowany przez pizzerię Biesiadowo, poza tym gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy kuglarskie i nauka przepisów ruchu drogowego prowadzona przez pruszkowską Straż Miejską.

Podczas festynu będą zbierane podpisy pod petycją skierowaną do Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Treścią pisma będzie wniosek o wprowadzenie darmowych przewozów dla rowerów. – Linia „wukadki” jest bardzo atrakcyjna dla rowerzystów. Przewoźnik powinien z tego skorzystać – powiedział nam Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.

Dla organizatorów tego typu przedsięwzięcia to już chleb powszedni. Pierwsza edycja pikniku odbyła się rok temu. Wówczas wzięło w niej udział około 300 osób. W tym roku Zdrowy-Rower przyczynił się do przejazdu przez miasto rowerzystów w ramach Pruszkowskiej Masy Krytycznej. 28 kwietnia zorganizował natomiast Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Impreza na Narodowym oraz zbliżający się piknik w Pruszkowie są wpisane w ramy ogólnopolskiej akcji Teraz Rower, której patronuje Regio-Media. Ma ona na celu propagowanie aktywnego trybu życia i rozpowszechnianie turystyki rowerowej. Pomysłodawcy chcą również zwrócić uwagę na to, że rower to ekologiczny środek transportu służący nie tylko do rekreacji, ale do codziennego przemieszczania się po mieście.

Przypominamy! W niedzielę 12 maja o godz. 16.00 start II Pruszkowskiego Pikniku Rowerowego. Portal Regio-Media patronuje imprezie. My również przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich uczestników zabawy.

Źródło fot.: Stowarzyszenie Zdrowy-Rower / Przejazd podczas pikniku w 2012 roku

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.