Są szanse na bilety ZTM w kolejce WKD

Niedawno Warszawska Kolej Miejska zadeklarowała honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w swoich pociągach. Trwają rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego, aby również bilety ZTM były uwzględniane przez WKD.

Od 10 maja rozpocznie się kolejny etap budowy stacji kolejowej Warszawa Ursus Niedźwiadek. Na linii średnicowej będą duże utrudnienia. [czytaj więcej] Wobec tego Warszawska Kolej Miejska porozumiała się z Kolejami Mazowieckimi. Na czas prowadzenia inwestycji w pociągach WKD między Warszawą Śródmieście i Pruszkowem będzie można jeździć mając ważny bilet Kolei Mazowieckich.

Po tej informacji od razu z wielu stron pojawiło się jedno pytanie – a co z biletami ZTM? Skierowaliśmy je do Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

- Są prowadzone rozmowy ze stołecznym organizatorem. Ich rozstrzygnięcia należy spodziewać się na początku przyszłego tygodnia – poinformował nas Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy spółki WKD.

Pojawiła się więc nadzieja, że nie tylko klienci Kolei Mazowieckich, ale także np. posiadacze karty miejskiej, będą mogli w trakcie budowy „Niedźwiadka” korzystać z pociągów „wukadki”.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

2 Odpowiedzi

  1. Szkoda, że z okazji utrudnień (nie oszukujmy się, dodatkowi pasażerowie to jeszcze większy tłok w kolejkach) bilety WKD nie będą choć trochę tańsze – choćby na czas trwania remontu KM. Albo (nawet byłoby to lepsze niż obniżka ceny) że nie zostanie wprowadzony rozkład z września ub.r. (to był doskonały rozkład jazdy, mógłby funkcjonować na stałe). No ale pasażerowie WKD zawsze są pasażerami drugiej kategorii z nie wiadomo jakiego powodu :-( ((

  2. fakt, nawet nie probuje sobie wyobrazic jaki bedzie tlok!!!! koleka w godzinacgh szczytu powinna jezdzic co 5 minut, moze nad tym powinni sie decydenci zastanowic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.