Z rowerem na Stadion Narodowy

Warszawa nie jest daleko od nas, toteż zachęcamy do niedzielnej atrakcji, jaką będzie przejażdżka rowerem wewnątrz Stadionu Narodowego. Akcję organizuje pochodzące z Pruszkowa Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.

Już 28 kwietnia w stolicy odbędzie się Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą mogli tego dnia wjechać rowerem na płytę Stadionu Narodowego – to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie! Dla rowerzystów zaplanowano również przejażdżkę ulicami miasta. Akcję organizuje Stowarzyszenie Zdrowy-Rower w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower”.

Jeśli po zimie nie mieliście jeszcze okazji wypróbować swoich rowerów – nie zwlekajcie! 28 kwietnia nastąpi Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu w Warszawie. Stowarzyszenie Zdrowy-Rower zaprasza na Stadion Narodowy o godz. 9.30 – po raz pierwszy rowerzyści będą mieli możliwość wjazdu na płytę stadionu!

– Z radością przyłączyliśmy się do inicjatywy, która promuje aktywne spędzanie wolnego czasu oraz popularyzuje jazdę na rowerze, jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Chcemy jednocześnie pokazać, że Stadion Narodowy to świetne miejsce dla miłośników dwóch kółek. Aktywne uczestnictwo w takich ciekawych inicjatywach jak Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu idealnie wpisuje się w program „Stadion Narodowy – Nasze Miejsce”. Chcemy bowiem, aby Stadion Narodowy był miejscem, które ma znaczenie, którego niepowtarzalny klimat tworzą przychodzący tu ludzie – mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

W ramach akcji, która ma na celu promowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, zaplanowano wiele atrakcji. Przed wyruszeniem w trasę Straż Miejska przeprowadzi krótki kurs nauki ruchu drogowego, a chwilę przed startem instruktorka fitness poprowadzi pięciominutową rozgrzewkę. Będzie też można zobaczyć na telebimach film i zdjęcia promujące akcję. Dla najmłodszych nie zabraknie kolorowych balonów.

Start ze Stadionu Narodowego nastąpi o godz. 10.00. Mile widziani są wszyscy amatorzy dwóch kółek, bez względu na wiek. Długość trasy (ok. 10 km, 1 godz.) dostosowano zarówno do możliwości dorosłych, jak i małych rowerzystów.

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Zdrowy-Rower, jest jednocześnie inauguracją ogólnopolskiej kampanii społecznej „Teraz Rower”. Główny cel kampanii to przede wszystkim propagowanie rowerowego środka transportu, a także: motywowanie do prowadzenia aktywnego trybu życiu, promowanie turystyki rowerowej oraz zachęcenie do tworzenia nowych inicjatyw rowerowych.

– Rower to nie tylko zdrowy, lecz także ekonomiczny środek transportu, który nie szkodzi środowisku. Wybierając go zamiast samochodu, dbamy o ekologię – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower, koordynator ogólnopolskiej akcji społecznej „Teraz Rower”. – Chcemy promować kulturę rowerową, motywując wszystkich do częstszej jazdy na rowerze, a więc poruszania się nim codziennie w drodze na uczelnię, do pracy czy do szkoły – dodaje.

Trasa Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu zakończy się na Polu Mokotowskim, gdzie tego samego dnia odbędzie się Dzień Ziemi. Nie zabraknie tam stanowiska, na którym Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl będzie informować o tegorocznej kampanii „Teraz Rower”. Przewidziano też punkt naprawy i przystosowania rowerów, gdzie będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Ambasada Holandii , Warszawska Straż Miejska.

Partnerami Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu i kampanii „Teraz Rower” są: Stadion Narodowy w Warszawie, TOPEX, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, ITBC Communication, Veturilo, Siskom, Fundacja Varsaviana, Spec Bike, NextBike.

Portal Regio-Media został patronem medialnym kampanii „Teraz Rower”.

Więcej o akcji na stronie internetowej: www.terazrower.pl

inf. prasowa / Regio-Media

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

2 Odpowiedzi

  1. Witam;
    W związku z tym wydarzeniem, zapraszam wszystkich chętnych na przejazd z Pruszkowa na Narodowy.
    Zbieramy się 28.04 o godz.7.15 na Placu Jana Pawła II (przy Pałacu Ślubów).
    Wyjazd ok 7.30, dystans ok 30 km.

  2. W związku ze zmianą godziny otwarcia imprezy na Narodowym, zbiórka rowerzystów przy Pałacu Ślubów przeniesiona na 7.00.
    Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.