Likwidacja liceum, uczniowie nakręcili filmy

Piastowskie Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza jest zagrożone likwidacją. Nie podoba się to środowisku szkolnemu. Uczniowie nakręcili nawet dwa filmy w obronie swojej placówki.

W 1999 roku w Polsce weszły w życie cztery duże reformy. Jedna z nich dotyczyła szkolnictwa – stworzyła gimnazja. Druga zmieniła podział administracyjny kraju – pojawiły się powiaty. Zgodnie z założeniami, szkoły średnie trafiły pod jurysdykcję władz powiatowych. W 2003 roku  pomiędzy starostwem pruszkowskim i Urzędem Miasta w Piastowie doszło jednak do podpisania umowy, na mocy której Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza miało być finansowane i nadzorowane przez gminę. Ustalenia te przestały obowiązywać na początku tego roku.

Władze powiatu poinformowały o swoich dalszych planach dotyczących placówki. Chcą ją przenieść do Zespołu Szkół im. Nansena w Piastowie, które jest pod ich nadzorem. Środowisko szkolne Mickiewicza od razu podniosło alarm bojąc się, że szkoła zostanie po prostu zlikwidowana i wchłonięta przez Nansena.

- Budynek ma świetną lokalizację w pobliżu stacji kolejowej. Podejrzewamy, że powiatowi chodzi o nieruchomość. Działka jest spora i atrakcyjna. I należy do powiatu, a nie do miasta – spekuluje na łamach „Gazety Wyborczej” Katarzyna Wojciuk, mama jednego z uczniów, która jest przewodniczącą społecznego komitetu obrony szkoły.

Powiat tłumaczy się dobrem uczniów, ponieważ z szkole im. Nansena są lepsze warunki lokalowe, m.in. dwie sale gimnastyczne, korty tenisowe i siłownia. W „Mickiewiczu” takich standardów brakuje.

Co ciekawe, według informacji „Gazety Wyborczej”, po nagłośnieniu sprawy starostwo wznowiło rozmowy z miastem, które chciało dalej finansować placówkę. Nowym pomysłem władz powiatowych jest prowadzenie przez Piastów nie tylko liceum im. Mickiewicza, ale także Zespołu Szkół im. Nansena.

Protest uczniów

Tymczasem po ujawnieniu pierwotnych planów starostwa, uczniowie „ogólniaka” nakręcili dwa teledyski, w których wyrażają swój protest wobec zapowiadanych zmian. Młodzież chce pozostać w dotychczasowym budynku.

Zobacz teledyski w naszym serwisie GALERIA:
„Szkołę zostaw nam”
„Kochamy nasze liceum”

Źródło fot.: UM w Piastowie

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Starosta Sipiera po małym tournee Starosta Sipiera po małym tournee

5 Odpowiedzi

  1. Nie można zamknąć liceum, jak takie talenty tam się kształcą!

    Uczyłam się w tej szkole :)

  2. Taak, zamykajmy szkoły, głupim narodem łatwiej rządzić…

  3. o kurde coś nowego :D

  4. Ludzie, to jest taka szkoła że stamtąd nie wychodzisz bogatszy w wiedzę…. więc i tak nie ma czego żałować :D

  5. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie latwo ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry sposob na odchudzanie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.