Zmiany w rozkładach wszystkich przewoźników

Już w niedzielę wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy. Zmiany dotyczą Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

W przeciwieństwie do ostatnich zmian, tym razem nie będą one tylko kosmetyczne. Głównym powodem reorganizacji ruchu pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej jest budowa przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Z tego powodu od 10 maja pasażerowie będą zmagać się z dużymi utrudnieniami.

Z użytkowania zostanie wyłączony tor południowy, po którym zwykle jeżdżą pociągi w kierunku Warszawy. Dostępny będzie tylko tor przeciwny. Wobec tego w porannym szczycie pierwszeństwo będą miały kursy w kierunku stolicy. W przeciwną stronę pojedzie tylko jeden pociąg Kolei Mazowieckich do Skierniewic. W popołudniowym szczycie sytuacja będzie odwrotna. Priorytetowo będą traktowani podróżni wracający z Warszawy.

Szybka Kolei Miejska przygotowała dwie wersje rozkładu – do 9 maja i od 10 maja. Koleje Mazowieckie tradycyjnie opublikowały zbiorczy rozkład. Wszystkie rozkłady dostępne są w naszym NIEZBĘDNIKU.

Przy okazji rozkład zmieni również Warszawska Kolej Dojazdowa. Pisaliśmy o tym w połowie marca.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.