Darmowe autobusy nie dla pasażerów WKD

Od około roku posiadacze aktywnej Warszawskiej Karty Miejskiej w Pruszkowie mają możliwość bezpłatnego dojazdu do stacji PKP. Niektórzy pasażerowie WKD czują się pokrzywdzeni.

- Dlaczego ci, którzy korzystają z SKM lub Kolei Mazowieckich mogą jeździć po Pruszkowie za darmo, a ja nie mogę? Jest dużo osób, które dojeżdżają do Warszawy „wukadką” i żeby wsiąść do autobusu i dojechać do przystanku WKD, muszą zapłacić – żali się nasz czytelnik Piotrek.

Koncepcję wprowadzenia darmowych przejazdów dla posiadaczy biletów okresowych WKD przekazaliśmy władzom miasta. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.

- Przyznam, że o takim pomyśle słyszę pierwszy raz. Nie wiem, czy wprowadzenie darmowych przejazdów dla pasażerów WKD byłoby dobre. To na pewno zwiększyłoby koszty utrzymania komunikacji miejskiej – powiedział nam wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela. Dodał, że to mało realne w tym momencie, ponieważ obowiązują umowy. Wprowadzenie dodatkowej ulgi powodowałoby konieczność ich rozwiązania i rozpisania nowych przetargów.

- Mieszkańcy podróżujący do Warszawy pociągami SKM i Kolejami Mazowieckimi to zdecydowana większość. Chodziło o to, aby przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej – broni się Kurzela.

Obecne umowy tworzące system komunikacji miejskiej w Pruszkowie obowiązują do 2016 roku. Do tego czasu nie mamy co liczyć na jakiekolwiek modyfikacje.

Źródło fot.: Europa Express City

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Zmiana w pruszkowskiej komunikacji Zmiana w pruszkowskiej komunikacji
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

2 Odpowiedzi

  1. uwazam ze bardzo dobrze ze nie dostana busa, przepraszam bardzo trzeba bylo walczyc o 2 strefe dla wkd, tak to nie macie takich larytasow i nikt podobno nie narzeka to nie ma co tez czuc sie pokrzywdzonym bo autobus za darmo, poza tym wiece ludzi jezdzi pkp w pruszkowie a wkd wsie okoliczne ktore maja tylko polaczenie wkd, dziekuje, pozdrawiam

  2. choć sprawdzilam i porównalam ceny nie jestem pewna, ale posiadacze karty miejskiej placą znacznie więcej niz posiadacze biletow wkd (oczywiscie w zaleznosci gdzie dojezdzają) ale przeciez karta miejska bez ulgi na miesiąc to ok. 196 zl.. dlatego uwazam ze to sprawiedliwe. i tak szczescie, ze w ogole jezdza te autobusy..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.