Darmowy Internet dla ubogich

Gmina Brwinów wyposaży 58 gospodarstw domowych najuboższych rodzin w dostęp do Internetu. Projekt sfinansuje Unia Europejska.

To kolejny sukces obecnej władzy w Brwinowie w kwestii pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Przypomnijmy tylko chociażby o znacznym wsparciu finansowym przebudowy drogi łączącej Brwinów z Parzniewem. [czytaj więcej]

Tym razem samorząd otrzymał pieniądze w ramach projektu „Internet w zasięgu – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Brwinów”. Dzięki temu zyskają osoby najuboższe oraz instytucje im pomagające. Komputery z dostępem do Internetu zostaną zainstalowane w 58 gospodarstwach domowych. Ponadto 8 komputerów stacjonarnych, 8 laptopów i 6 drukarek trafi do czterech świetlic socjoterapeutycznych Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W najnowsze komputery, routery i drukarkę będzie wyposażona świetlica prowadzona przez Gminny Ośrodek Kultury. Aż po 10 komputerów stacjonarnych i laptopów trafi do Zespołu Szkół w Otrębusach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

Inwestycja w całości zostanie sfinansowana ze środków unijnych. Mowa o kwocie blisko 550 tys. zł.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.