Jest nowy rozkład linii nr 1!

Urząd Miasta w Pruszkowie opublikował nowy rozkład jazdy linii nr 1. Zmiany wejdą w życie w piątek 1 lutego.

O szykowanych zmianach pisaliśmy we wtorek. Wówczas jednak przewoźnik, firma Europa Express City wywiesiła tylko krótki komunikat zapowiadający nowy rozkład. Nie były znane szczegóły.

W czwartek nowy rozkład jazdy „jedynki” podał Urząd Miasta za pośrednictwem swojej strony internetowej. Zmian nie ma jedynie w porannym szczycie, gdy autobusy wciąż będą kursowały co 15 minut. W innych porach dnia nie można już korzystać z tego połączenia „na pamięć”.

Duża zmiana dotyczy postoju autobusu. Do tej pory zawsze odbywał się on na pętli przy Osiedlu Staszica. Od 1 lutego część postojów została zaplanowana przy dworcu kolejowym.

Uważać muszą podróżni korzystający do tej pory z linii nr 1 późnym wieczorem. Według nowego rozkładu jazdy ostatni odjazd z os. Staszica przewidziano na godz. 22.45, a spod stacji PKP na godz. 22.54. To oznacza, że autobus zjedzie z trasy pół godziny wcześniej.

Nowy rozkład jazdy jest już dostępny w naszym NIEZBĘDNIKU.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Zmiana w pruszkowskiej komunikacji Zmiana w pruszkowskiej komunikacji
Komunikacja pruszkowska i PKS w święta Komunikacja pruszkowska i PKS w święta
Linie nr 4 i 5 będą połączone? Linie nr 4 i 5 będą połączone?
Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych

Jedna Odpowiedź

  1. Jeżeli linia ma funkcjonować jako wyłącznie „dowozowa” a nie „miejska realizująca funkcję dowozową” ,to postulowana przeze mnie dla takiego rozwiązania zmiana miejsca postoju autobusu (początku linii) jest słuszna.Należy jeszcze zmienić przebieg linii w obrębie Osiedla Staszica, tak aby zwiększyć dostępność połączenia, przy jednoczesnym wytrasowaniu przebiegu pod prąd strumieni ruchu pojazdów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.