Co dla podróżnych w czasie strajku?

W czwartek została potwierdzona informacja o strajku na kolei. Grupa PKP uruchomiła specjalną stronę, na której będzie prezentowana bieżąca sytuacja na torach.

W czwartek zostały przeprowadzone ostatnie rozmowy pomiędzy Konfederacją Kolejowych Związków Zawodowych a władzami grupy PKP SA. Ponownie zakończyły się fiaskiem. To oznacza, że w piątek w godz. 7.00 – 9.00 dojdzie do strajku w całym kraju.

Utrudnień trzeba spodziewać się m.in. na połączeniach lokalnych przebiegających przez Brwinów, Pruszków i Piastów. Przewoźnicy robią wszystko, aby zminimalizować skutki akcji protestacyjnej.

Wszyscy przewoźnicy kolejowi w godz. 7.00 – 12.00 będą wzajemnie honorować bilety. Dodatkowo warszawski ZTM pomiędzy Dworcem Zachodnim i Wschodnim w godz. 7.00 – 10.00 będzie honorować bilety przewoźników kolejowych w autobusach i tramwajach.

Na najbliższych nam dworcach Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Skierniewice będą serwowane ciepłe napoje. W razie kłopotów z dotarciem do celu wszyscy przewoźnicy będą bezpłatnie zwracać bilety.

Wszelkich informacji ma udzielać PKP SA za pomocą specjalnej strony internetowej: www.wczasiestrajku.pl

Źródło fot.: PKP PLK

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.