W piątek strajk na kolei

W najbliższy piątek odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy kolejarzy w całej Polsce. Z utrudnieniami trzeba liczyć się także na liniach podmiejskich wokół Warszawy.

Strajkować mają pracownicy czterech spółek PKP, czyli PKP Cargo, PKP Intercity, PKP Energetyka i PKP PLK. Na pewno nie zastrajkują Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa i Szybka Kolej Miejska, które nie są w spółce PKP. Mimo to na trasie łączącej nasze miasta ze stolicą mogą wystąpić utrudnienia. Dyżurni ruchu PKP PLK będą zatrzymywać wszystkie pociągi.

Są już szykowane rozwiązania awaryjne na wypadek problemów w kursowaniu SKM. – W razie zatrzymania naszych pociągów, pasażerowie będą kierowani do zastępczej komunikacji organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego – mówi Magdalena Lerczak, rzeczniczka przewoźnika.

O utrudnieniach mimo wszystko ostrzega także WKD. Spółka w wydanym przez siebie komunikacie przypuszcza, że na jej linii również mogą wystąpić utrudnienia. Pracownicy WKD otrzymali takie samo pismo od organizatorów strajku, jak wysłane do spółek strajkujących.

Koleje Mazowieckie na razie zbierają informacje dotyczące strajku.

Strajk odbędzie się w godz. 7.00 – 9.00, czyli w porze największego szczytu komunikacyjnego. Decyzja o strajku zapadła w wyniku rozmów kolejarzy z rządem w sprawie ulg dla krewnych pracowników spółki PKP.

Źródło fot.: PKP PLK

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.