Konkurs recytatorski ogłoszony

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszkowie ogłosiła IX edycję konkursu recytatorskiego o „Złote Pióro Watermana”. Jest on otwarty dla artystów amatorów w każdym wieku.

Niedawno informowaliśmy o ogłoszeniu konkursu literackiego im. C.K. Norwida, który polega na pisaniu wierszy. [czytaj więcej] Po kilku dniach Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszkowie rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do kolejnego konkursu. Mowa o IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego „O Złote Pióro Watermana”.

Konkurs polega na recytacji dwóch utworów Gałczyńskiego, ale w przypadku poematów i cyklów jedynie ich fragmentów. Przesłuchania odbędą się 29 maja w Pruszkowie. Będzie to pierwszy etap, który wyłoni piętnaście najlepszych osób. W drugim etapie wyjadą one na cztery dni na Mazury, gdzie odbędzie się finał. Wyjazd jest sponsorowany.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 18 maja przesłać zgłoszenie do pruszkowskiej biblioteki na adres: ul. Kraszewskiego 13, 05-800 Pruszków. Nagrodą główną jest Złote Pióro Watermana. Pozostali finaliści otrzymają Srebrne Pióro Watermana. Organizatorzy przewidzieli również nagrody książkowe i nagrody specjalne.

Źródło fot.: ruciane-nida.wm.pl

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
Finał konkursu norwidowskiego w Pruszkowie Finał konkursu norwidowskiego w Pruszkowie
Piszesz wiersze? Wygraj 2 tys. zł Piszesz wiersze? Wygraj 2 tys. zł
Piastów zaprasza na Biesiadę Poetycką Piastów zaprasza na Biesiadę Poetycką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.