ZTM ws. wspólnego biletu: jest za wcześnie

Wciąż nic nie wiadomo w sprawie wspólnego biletu ZTM-KM-WKD. Według Zarządu Transportu Miejskiego, który rozdaje karty, jest za wcześnie na konkrety w tej sprawie.

Wspólny bilet ZTM-KM-WKD według ostatnich ustaleń ma obowiązywać do końca marca. Dzięki temu układowi od kilku lat z ważną Warszawską Kartą Miejską można podróżować Kolejami Mazowieckimi do Pruszkowa i Warszawską Koleją Dojazdową do Opaczy. W tym roku ZTM postanowił jednak spróbować zmienić zasady, co dezorientuje mieszkańców m.in. naszego regionu.

Trwają rozmowy pomiędzy gminami i przewoźnikami. Jedno z rozwiązań zakłada uruchomienie „modelu łomiankowskiego”, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. Według niego to przewoźnicy mieliby uruchomić nowe rodzaje biletów, które upoważniałyby podróżnych do korzystania także z komunikacji ZTM w pierwszej strefie. Inną możliwością jest po prostu przedłużenie funkcjonowania obecnych zasad, czego nie ukrywa ZTM.

„Jak to w końcu będzie z tymi kartami miejskimi w Kolejach Mazowieckich?” – zapytała nas czytelniczka Klaudia za pomocą portalu społecznościowego facebook.com. Pytanie nie dziwi, ponieważ wiele osób korzysta z komunikacji ZTM mając bilet trzymiesięczny.

Niestety wciąż nie ma konkretnych informacji w tej sprawie. – Jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące funkcjonowania Wspólnego Biletu po tym terminie – otrzymaliśmy odpowiedź od Konrada Klimczaka z biura prasowego ZTM.

Wśród wielu mieszkańców coraz powszechniejsza staje się opinia, że to celowe działania ZTM, które miały na celu zminimalizowanie praktyki ładowania karty miejskiej na pół roku w starych cenach. To nie jest pewne, ale przez dezinformację i nagłe zmiany ustaleń na pewno ZTM traci wizerunkowo.

Źródło fot.: ekjw.pl

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.