Zmiana zasad wspólnego biletu WKD i ZTM

Od nowego roku zmienią się zasady współpracy między ZTM i WKD. Pewne jest, że stacja Opacz nie będzie w pierwszej strefie warszawskiej. ZTM ma już jednak alternatywę, która może wyjść mieszkańcom na dobre.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, że od 1 stycznia „Wspólny bilet ZTM-WKD” będzie obowiązywać na odcinku od Warszawy Śródmieście do Warszawy Salomea. W tej chwili pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej na biletach okresowych ZTM, od dobowego wzwyż, mogą jeździć do Opaczy. Powodem zmian, jaki podał ZTM, jest brak zgody władz gminy Michałowice na zwiększenie wkładu finansowego w istniejący system.

Jak się okazuje, zmiany te wcale nie muszą pogorszyć sytuacji mieszkańców zachodniego pasma Mazowsza. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął rozmowy bezpośrednie z Warszawską Koleją Dojazdową na temat wspólnego biletu, który miałby obowiązywać aż do Grodziska Mazowieckiego. Tu ważny głos mają też władze tej gminy.

Wspólny bilet ZTM-WKD na nowych warunkach miałby funkcjonować w ten sam sposób, w jaki sprawdza się we współpracy ZTM z Komunikacją Miejską w Łomiankach. Tam mieszkańcy na bilecie KMŁ mogą podróżować w pierwszej strefie ZTM. Z kolei posiadacze biletów ZTM od dobowego wzwyż mogą korzystać z autobusów komunikacji łomiankowskiej.

W przypadku WKD, przewoźnik ten miałby uruchomić nowy bilet miesięczny na całą trasę, który upoważniałby do korzystania z komunikacji warszawskiej w granicach pierwszej strefy ZTM. Nie jest jeszcze znana cena takiego biletu. W dużej mierze zależy ona od dopłat ze strony samorządów, przez tereny których przejeżdżają pociągi WKD.

Źródło fot.: Regio-Media

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.