Nowe fakty nt. informacji podróżnych WKD

System informacji podróżnych Warszawskiej Kolei Dojazdowej ma być włączony w działający już system tablic elektronicznych na dworcu Warszawa Zachodnia. Ponadto ma działać podobnie do tego, który funkcjonuje na niektórych przystankach tramwajowych w stolicy.

Na początku listopada informowaliśmy o nowych inwestycjach Warszawskiej Kolei Dojazdowej, które zostaną zrealizowane dzięki pomocy z funduszu szwajcarskiego. Mowa o zakupie sześciu pociągów, systemie monitoringu stacji oraz systemie informacji podróżnych o ruchu pociągów. Nasze wątpliwości wzbudził ten ostatni. Ma bowiem działać na wszystkich stacjach, tymczasem na stacji Warszawa Zachodnia od czerwca funkcjonuje system tablic elektronicznych, z którym połączone są komunikaty dźwiękowe wytwarzane przez syntezator.

Mamy już szczegółowe informacje. Oba systemy nie będą ze sobą kolidować. Po pierwsze informacje z systemu WKD będą przekazywane do systemu PKP PLK, który obowiązuje na stacji Warszawa Zachodnia. Nie będą także przeszkadzać informacje dźwiękowe, ponieważ w systemie WKD komunikat dźwiękowy pojawi się tylko na żądanie podróżnych. Obecnie w taki sposób o najbliższym tramwaju dowiadują się mieszkańcy Warszawy.

System WKD będzie dużo bardziej precyzyjny niż ten, który działa na stacji Warszawa Zachodnia. – Będzie opierać się na infrastrukturze umożliwiającej przekazywanie informacji o aktualnym położeniu każdego z kursujących pociągów i przekazywanie jej do centrum nadzoru, które następnie będzie przekazywać zaktualizowane dane do tablic – tłumaczy rzecznik WKD Krzysztof Kulesza. Każdy pociąg będzie wyposażony w urządzenie GPS, a wszelkie zmiany będą wprowadzane ręcznie przez operatora.

System informacji podróżnych Warszawskiej Kolei Dojazdowej ma zacząć funkcjonować pod koniec przyszłego roku. W jego skład wejdzie 56 wyświetlaczy zamontowanych na wszystkich peronach każdej stacji. Będzie emitował informacje dotyczące czasu oczekiwania na najbliższy pociąg.

Żródło fot.: photo.bikestats.eu

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.