Wyjazdowa porażka Znicza Basketu

Znicz Basket Pruszków przegrał w Kutnie z AZS WSGK Polfarmex 74:80. Pocieszeniem jest świetna postawa Przemysława Szymańskiego.

Mecz w Kutnie był drugim w tegorocznym sezonie. W sobotę pruszkowianie pokonali u siebie UMKS Kielce. Tym razem rywal okazał się zdecydowanie trudniejszy.

Pierwsza kwarta była na konto gości, ale drugą połowę Znicz Basket rozpoczynał się z czteropunktową stratą. Potem było jeszcze gorzej. Koszykarzom z Pruszkowa, mimo dobrej gry w ostatniej ćwiartce, nie udało się dogonić rywali.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Przemysław Szymański, który był duchem zespołu zwłaszcza w końcówce. Jego 22 punkty to najlepszy dorobek meczowy.

Kolejne spotkanie Znicz Basket rozegra w niedzielę we własnej hali. Rywalem będzie AZS Politechnika Big-Plus Poznań, która przegrała oba dotychczasowe spotkania.

AZS WSGK Polfarmex Kutno – MKS Znicz Basket Pruszków 80:74 (18:19, 23:18, 25:13, 14:24)

AZS: Dłuski 19, Mazur 13, Małecki 12, Bręk 10, Szwed 7, Glabas 6, Rduch 5, Trepka 4, Kwiatkowski 2, Jakóbczyk 2.
Znicz: Szymański 22, Czubek 11, Aleksandrowicz 11, Suliński 9, Pisarczyk 8, Janiak 4, Malitka 3, Matuszewski 3, Bonarek 2, Czosnowski 1

Źródło fot.: zniczbasket.com