Kolejne utrudnienia na WKD

Od 10 września Warszawska Kolej Dojazdowa będzie prowadzić remont przejazdu kolejowego w Granicy, łącznie z wymianą nawierzchni i torów. Spowoduje to utrudnienia w kursowaniu pociągów. Przewoźnik wprowadzi tymczasowy rozkład jazdy.

Pasażerowie nie zdążyli jeszcze odetchnąć po remoncie mostu na Utracie, który był przyczyną utrudnień przez całe wakacje, a już wkrótce rozpoczną się prace na przejeździe kolejowym w Granicy. Remont ten był jednak zapowiadany, więc o zaskoczeniu nie może być mowy.

W czasie prac, od 10 września do 19 października Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi specjalny rozkład jazdy. Pociągi będą kursowały na czterech relacjach: Warszawa Śródmieście – Podkowa Leśna Główna, Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska, Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów i Warszawa Śródmieście – Komorów. Stacją przesiadkową będzie Podkowa Leśna Główna. Osoby chcące dojechać do Milanówka będą musieli przesiadać się jednak dwa razy – w Podkowie Leśnej Głównej i w Podkowie Leśnej Zachodniej.

„Dla podróżnych udających się do/z Milanówka obowiązuje przesiadka na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia pomiędzy pociągami w relacji Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz skomunikowanymi pociągami w relacji Podkowa Leśna Zachodnia (peron do Milanówka) – Milanówek Grudów. Czas przewidziany na przesiadkę dla podróżnych do/z Milanówka wynosi 3 minuty.” – czytamy w komunikacie WKD.

Na odcinku pomiędzy Komorowem i Podkową Leśną Główną pociągi będą kursowały wahadłowo po jednym torze. Wiąże się to z wyłączeniem z użytkowania części peronów. W pierwszym etapie prac niedostępne będą perony przy torze prawym patrząc w stronę Grodziska i Milanówka. Od 2 października natomiast sytuacja się odwróci.

Dla zmniejszenia utrudnień, na czas remontu WKD wprowadzi specjalny autobus kursujący pomiędzy stacją WKD Podkowa Leśna Główna i stacją PKP Brwinów. Linia będzie funkcjonować w dni powszednie w godz. 5.30 – 9.30 i 15.00 – 19.00. Według założeń autobusy mają dojeżdżać do PKP Brwinów na ok. 5 minut przed odjazdem pociągu Kolei Mazowieckich. W czasie remontu Koleje Mazowieckie będą honorowały bilety WKD na trasie z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Śródmieście.

Rozkład jazdy specjalnych autobusów:
z Podkowy Leśnej – 5:30, 6:00, 6:20, 6:55, 7:15, 7:35, 8:05, 8:30, 8:50, 9:10
z Brwinowa – 15:25, 15:55, 16:27, 16:55, 17:25, 17:55, 18:27, 18:58

[zobacz tymczasowy rozkład jazdy pociągów WKD]

Źródło fot.: Jan Stradowski/wikipedia

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.