„Janosikowe” jednak bez zmian?

Sprawozdanie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej w sprawie „janosikowego” zostało odrzucone. To oznacza, że prawie na pewno w tej spornej kwestii nic się nie zmieni – analizuje portal „gazeta.pl”.

Pod koniec czerwca w kwestii „janosikowego” powiało optymizmem. Wówczas za Polską Agencją Prasową informowaliśmy o wypracowaniu kompromisu w postaci pomysłu wprowadzenia progu bezpieczeństwa. Miałby on gwarantować, że Mazowsze nie mogłoby oddawać biedniejszym województwom więcej niż 35 proc. swoich dochodów podatkowych. Dla powiatów próg miał wynosić 40 proc. Taką opcję wymyśliła podkomisja nadzwyczajna do spraw zmian w ustawie o dochodach jednostek samorządowych.

Niestety pomysł ten nie spotkał się z akceptacją posłów zebranych w ramach Komisji Finansów i Komisji Samorządu Terytorialnego. Na wtorkowym posiedzeniu wspólnym obu komisji, sprawozdanie podkomisji zostało oddalone.

Ostateczne głosowanie nad reformą dotyczącą „janosikowego” odbędzie się po wakacjach. Jak przypuszcza „gazeta.pl”, stanowisko dwóch komisji praktycznie przesądza, że żadnych zmian nie będzie.

Źródło fot.: nettg.pl

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego? Pruszków doczeka się pomnika Piłsudskiego?
Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty Rada powiatu ustaliła pensję dla starosty
Nowy wydział w starostwie Nowy wydział w starostwie
Starosta Sipiera po małym tournee Starosta Sipiera po małym tournee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.