Mniej pieniędzy na mazowieckie szpitale

Zapowiada się pogorszenie sytuacji szpitali na Mazowszu. Projekt budżetu NFZ na przyszły rok zakłada mniej pieniędzy dla Mazowsza niż w roku obecnym.

Jak czytamy na stronie samorządu województwa mazowieckiego, Narodowy Fundusz Zdrowia przyjął nowy algorytm, który zrównuje koszty leczenia we wszystkich województwach. Według tych ustaleń w przyszłym roku Mazowsze na leczenie pacjentów dostanie o 201 mln zł mniej niż w roku 2012. Nasze województwo będzie jedynym, w którym zostanie zanotowany spadek finansowania.

– Mniej pieniędzy dla NFZ oznacza mniejszą stabilizację finansową wszystkich mazowieckich szpitali, zarówno wojewódzkich, miejskich, jak i powiatowych. Może zabraknąć im środków na zapewnienie odpowiedniego poziomu świadczeń medycznych, płace dla personelu czy inwestycje. Najbardziej ucierpią na tym pacjenci – ostrzega wicemarszałek województwa Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Na czwartkowej sesji sejmiku mazowieccy radni podjęli uchwałę o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku, który dotyczy zbadania zgodności nowego podziału pieniędzy na służbę zdrowia z Konstytucją RP.

Źródło fot.: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach
Warsztaty dla organizacji pozarządowych Warsztaty dla organizacji pozarządowych
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.