Specjalny rozkład jazdy na kolei

Niespodziewanie PKP Polskie Linie Kolejowe w sobotę zamkną jeden z torów podmiejskich. W związku z tym przewoźnicy zostali zmuszeni do nagłego wprowadzenia radykalnych zmian w rozkładach jazdy.

Pociągi jadące od strony Brwinowa i Pruszkowa do stolicy będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem Ochoty, Śródmieścia i Powiśla. Dotyczy to zarówno składów Kolei Mazowieckich, jak i Szybkiej Kolei Miejskiej.

- Musimy wymienić szynę w torze nr 3 z powodu zużycia eksploatacyjnego, jednak ze względu na mniejsze natężenie ruchu pociągów w weekend postanowiliśmy się z tym wstrzymać w tygodniu – tłumaczy portalowi „rynek-kolejowy.pl” Jan Telecki, dyrektor w PKP PLK.

Zamknięcie toru w stronę Warszawy wymusiło powstanie specjalnego rozkładu jazdy. Wiele pociągów z naszego regionu będzie kończyło trasę już na stacji Warszawa Zachodnia.

Zmiany będą obowiązywać od północy z piątku na sobotę do godz. 4.00 w niedzielę. W tym okresie przewoźnicy będą wzajemnie honorować swoje bilety na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia. Warto pamiętać, że na biletach Kolei Mazowieckich będzie można podróżować również autobusami ZTM na tym odcinku.

Pomocy w tej sytuacji udzieli również Warszawska Kolej Dojazdowa. W pociągach WKD od Warszawy Zachodniej do Śródmieścia będzie można jechać na biletach KM. Niestety „wukadka” nie pozwoliła na jazdę swoimi pociągami z ważnym biletem czasowym lub jednorazowym ZTM.

ZTM na swojej stronie umieścił tymczasowy rozkład jazdy SKM. Niestety zabrakło tego na stronie Kolei Mazowieckich.

Źródło fot.: Internet

Tagi: , , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.