Szansa dla szkół na nowe komputery

Rząd przyjął uchwałę w sprawie programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła”. Dyrektorzy szkół mają dwa tygodnie na zgłoszenie organom prowadzącym chęci udziału w programie „Cyfrowa Szkoła”. Gminy do końca kwietnia przekażą wnioski wojewodom.

W ramach programu samorządy mogą liczyć na wsparcie finansowe na wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt. Na ten cel przeznaczonych będzie 55 mln zł, w tym 11 mln zł z wkładu własnego organów prowadzących szkoły.

Program określa zakres zakupów pomocy dydaktycznych, na które udzielane będzie dofinansowanie. Lista obejmuje m.in. przenośne komputery lub inne mobilne urządzenia mające funkcję komputera np. laptopy, netbooki, tablety, palmtopy, czytniki książek elektronicznych.

Ważnym elementem programu będą także szkolenia dla nauczycieli, przygotowujące ich do nauczania, komunikowania się z uczniami i rodzicami oraz prowadzenia dokumentacji szkolnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

W rozpoczynającym się właśnie pilotażu udział weźmie 380 placówek, wybranych spośród wszystkich, które zgłoszą chęć udziału. Wysokość dotacji celowej przeznaczonej na zakup pomocy dydaktycznych będzie zależeć od wielkości szkoły: szkoły małe (do 100 uczniów) – mogą otrzymać do 90 tys. zł.; szkoły średnie (do 300 uczniów) – mogą dostać do 140 tys. zł; szkoły duże (powyżej 300 uczniów) – mogą liczyć na kwotę do 200 tys. zł.

Dyrektorzy szkół mają czas do 18 kwietnia na zgłoszenie wniosku o udział w programie. Z kolei gminy do końca miesiąca muszą przekazać te wnioski do wojewody. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, będzie przekazany do ministerstwa edukacji. Na wykorzystanie otrzymanych środków szkoła będzie miała czas do końca roku.

PAP / regio-media.pl

Źródło fot.: Internet

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Oswoić komputer Oswoić komputer
Brwinów bezpłatnie przekaże komputery Brwinów bezpłatnie przekaże komputery
Znamy kalendarz roku szkolnego 2013/14 Znamy kalendarz roku szkolnego 2013/14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.