Czy to dobry moment na oszczędzanie na lokatach?

Czy to dobry moment na oszczędzanie na lokatach? Wybieraj oferty dla nowych klientów

Aktualnie można zauważyć znaczną rezygnację klientów banków z trzymania środków pieniężnych na lokatach. W ciągu kilku ostatnich miesięcy, banki straciły depozyty w wysokości około 5 mld złotych, ponieważ ich właściciele zrezygnowali z przedłużania lokat i zainwestowali swoje środki pieniężne w inny sposób.

Dobra pora na lokatę?

Oprocentowanie lokat bankowych jest atrakcyjne w tym momencie tylko dla nowych klientów banków. Stali klienci nie mogą liczyć na oprocentowanie wyższe niż zazwyczaj 3-3,5% w skali roku. Nic, więc dziwnego, że osoby ze znacznymi oszczędnościami rezygnują z tego sposobu powiększania swojego majątku. Cieszyć się mogą deweloperzy nieruchomości. Szacuje się, że w okresie, gdy ilość lokat zaczęła spadać, zwiększone zyski zaczęli odnosić właśnie sprzedawcy mieszkań i domów, ponieważ ludzie inwestują dorobek swojego życia właśnie w ten sposób.

W tym momencie nie ma dobrego czasu na ulokowanie oszczędności na lokatach bankowych. Lepiej zainwestować je w nieruchomość, jeżeli możemy sobie na to pozwolić. Jeżeli nasze środki pieniężne nie pozwalają aż na taką inwestycję, to można pomyśleć o jakimś doradztwie inwestycyjnym, o ile jesteśmy gotowi zaryzykować utratę części naszych oszczędności.

Lokaty w różnych bankach

Jeżeli nasze oszczędności pragniemy jednak zainwestować na lokatach bankowych, to dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z jakimś rankingiem lokat, który zobrazuje nam, w jakim banku jest najlepsze oprocentowanie lokat. Jako nowi klienci otrzymamy w większości banków wyższe oprocentowanie, ale dla limitowanej kwoty pieniędzy. Jest na to prosty sposób, aby limity obejść. Załóżmy lokaty w kilku różnych bankach, które oferują wysokie oprocentowanie dla nowych klientów. Podzielmy nasze oszczędności tak, aby zmieścić się w limitach i cieszmy się z wysokiego oprocentowania naszych pieniędzy.

Jest tylko jeden minus takiego postępowania. Z wysokiego oprocentowania, jako nowi klienci banku będziemy cieszyć się tylko raz. Każda kolejna lokata będzie już z ofertą dla stałych klientów, a one nie są już tak atrakcyjne. Jedynym wyjściem jest liczyć na to, że po zakończeniu naszych nowych lokat, standardowe oprocentowanie dla każdego stałego klienta znacząco wzrośnie, dzięki czemu będziemy wszyscy mogli cieszyć się z większych zysków, wypracowanych z naszych oszczędności.

Sprawdź również porównanie oferty lokat bankowych na oszczednoscionline.pl.

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.