Sezon koncertowy czas zacząć


Zbliża się upragniony czas dla wszystkich miłośników dobrej muzyki i festiwali. Lato to okres największych imprez muzycznych, gdzie usłyszymy wielu światowej sławy artystów. Zanim jednak wpadniemy w wir intensywnych muzycznych uniesień, wiosna oferuje nam koncertowe rozgrzewki.

Wiosenne koncerty

Kwiecień rozpocznie się w iście rockowym stylu. 8.04.2015 zagrają Thirty Seconds to Mars (Ergo Arena, Gdańsk/Sopot), a 14.04.2015 Against Me! (Proxima, Warszawa). Dla fanów muzyki Pop 17.04.2015 zabrzmi Robbie Williams (Kraków Arena), a 18.04.2015 Anastacia (Stodoła, Warszawa). Nneka, gwiazda muzyki Soul zagra w Polsce dwa razy: 19.04.2015 (B90, Gdańsk) i 20.04.2015 (Proxima, Warszawa). Dla wielbicieli relaksującej muzyki z gatunku nu jazz zaplanowana jest trasa koncertowa brytyjskiego zespołu The Cinematic Orchestra (23/24/25.04.2015; Palladium,Warszawa/Studio,Kraków/Eter,Wrocław). Ponadto w dniach 23-25.04.2015 w Poznaniu odbędzie się druga edycja festiwalu Spring Break, na którym wystąpi ponad 70 młodych, obiecujących zespołów, w tym tacy artyści jak Years & Years czy Mela Koteluk. Spring Break Showcase Festival & Conference to także możliwość korzystania z warsztatów i paneli związanych z muzyczną branżą. Jest to pionierskie wydarzenie w Polsce i ciekawa alternatywa festiwalowa, choćby z uwagi na dosyć niską cenę 3-dniowego karnetu. Ważnym elementem festiwalu będzie showcase Don’t Panic We’re from Poland (DPWFP) – marki stworzonej w celu promocji polskiej muzyki za granicą.

Kwietniowy muzyczny repertuar z pewnością zadowoli wielu. W maju zdecydowanie królować będą koncerty na Juwenaliach. W każdym studenckim mieście odbędzie się wiele muzycznych imprez, jednak na szczególną uwagę zasługują Ursynalia w Warszawie. W dniach 29-30.05.2015 zagrają: Skindred, Coma, Jelonek, Bracia Figo Fagot, Bednarek, Farben Lehre, Chemia, Guano Apes, Hatebreed, Napalm Death, Unearth, Deyacoda i Epica.

 

Muzyczne lato

 Czerwiec rozpoczyna czas wielkich festiwali, które będą trwać do końca lata. Oto kalendarium najciekawszych festiwali do końca sierpnia:

CZERWIEC

 • 9.06 Impact Festival 2015 (Łódź, Atlas Arena)
 • 12-14.06 Orange Warsaw Festival (Warszawa, Tor wyścigów konnych służewiec)
 • 17-20.06 LIFE FESTIVAL Oświęcim
 • 16.06. Rock In Summer 2015 (Warszawa, Amfiteatr Parku Sowińskiego)

LIPIEC

 • 1-4.07 Open’er Festival (Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo)
 • 10-11.07 Reggaeland festival (Płock)
 • 10-12.07 Seven festival (Węgorzewo)
 • 30.07-1.08 Przystanek Woodstock (Kostrzyn nad Odrą)

SIERPIEŃ

 • 7-9.08 Off festival (Katowice, Dolina Trzech Stawów)
 • 20-22.08 Life Music Festival (Kraków)
 • 20-23.08 Tauron Nowa Muzyka (Katowice)

 

Do największych z wymienionych wydarzeń należą Orange Warsaw Festival i Open’er. Ceny za bilety z roku na rok drożeją, jednak muzyka z najwyższej półki jest tego warta. W Warszawie usłyszymy między innymi oszałamiającą FKA Twigs. Zespół zadebiutował albumem LP1 w sierpniu 2014 i szybko zyskał ogromną liczbę fanów. W styczniu ukazał się nowy teledysk do utworu „Pendulum”, który został wyreżyserowany przez samą artystkę. FKA Twigs (właśc.Tahliah Debrett Barnett) powala tańcem, głosem i oryginalną urodą. Występ zespołu będzie z pewnością jedną z większych atrakcji festiwalu. Ponadto wystąpią: Muse, The Chemical Brothers, Baasch, Papa Roach, Mark Ronson i inni.

Wachlarz nadchodzących imprez jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje więc tylko czekać na wiosnę!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.