Porażka Znicza Basket w nowym roku

W pierwszym meczu po przerwie świąteczno-noworocznej Znicz Basket odniósł porażkę. Lepsi od pruszkowian okazali się zawodnicy Meritumkredyt Pogoń Prudnik wygrywając 89:71.

Koszykarze Znicza Basket nie będą najlepiej wspominać otwarcia 2015 roku. W meczu z beniaminkiem w Prudniku ulegli po pięciu zwycięstwach z rzędu.

Goście fatalnie weszli w mecz. Pogoń potrzebowała niecałych trzech minut, aby prowadzić 12:0. Potem gra się wyrównała, jednak w drugiej i trzeciej kwarcie gospodarze wypracowali pewną przewagę. W ostatnim fragmencie gry Pogoń kontrolowała już wynik i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

W następnej kolejce Znicz Basket zmierzy się z Legią Warszawa. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsi byli pruszkowianie, ale teraz mecz odbędzie się na Torwarze. Początek 10 stycznia o godz. 17.45.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik – MKS Znicz Basket Pruszków 89:71 (25:22, 24:14, 30:20, 10:15)
Pogoń: Chmielarz 16, Grygiel 14, Madziar 14, Nowakowski 13, Bodziński 8, Stalicki 8, Cichoń 6, Pawłowski 4, Leszczyński 3, Lipowczyk 3, Majka 0
Znicz Basket: Kowalewski 16, Czosnowski 15, Put 15, Linowski 7, Hybiak 6, Janiak 5, Kaczmarzyk 4, Janik 3, Jaśkiewicz 0, Tarczyk 0, Tokarski 0