Znowu zabraknie wody

W czwartek 6 listopada w Pruszkowie zabraknie wody. Utrudnienia będą związane z pracami przygotowawczymi do remontu magistrali wodociągowej.

Po licznych awariach magistrali wodociągowej w alei Wojska Polskiego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzi jej remont. Aby móc to zrobić niezbędne jest przyłączenie Pruszkowa do odcinka zastępczego zasilającego w wodę. W związku z tym od czwartku 6 listopada od godz. 9.00 do piątku 7 listopada do godz. 3.00 planowane jest wstrzymanie dostaw wody.

Przyłączenie do odcinka zastępczego jest konieczne, ponieważ remontowany fragment magistrali będzie całkowicie wyłączony z użytkowania. Prace są szczególnie skomplikowane ze względu na dużą średnicę przewodu.

W trakcie prac na terenie osiedli Prusa, Staszica, Śródmieście, Parkowa, Ostoja w Pruszkowie oraz w części Komorowa nastąpi odczuwalny spadek ciśnienia wody, bądź jej całkowity zanik, zwłaszcza na wyższych kondygnacjach budynków.

Na terenie Pruszkowa rozlokowanych będzie osiem beczkowozów:

1. ul. Emancypanek przy ul. Lalki
2. ul. Antka przy ul. Placówki
3. ul. Powstańców 10
4. ul. Bolesława Prusa 35
5. ul. Sienkiewicza przy ul. Ołówkowej
6. ul. Akacjowa 6
7. al. Niepodległości przy ul. Drzymały
8. ul. Andrzeja przy ul. Ewy.

Zakończenie prac remontowych magistrali wodociągowej planowane jest na przełomie listopada i grudnia. W tym okresie nastąpi kolejne wyłączenie wody związane z przełączeniem zasilania w wodę z zastępczego odcinka na zmodernizowany. Termin wyłączenia jest uzależniony od postępu prac, w związku z czym nie można w tej chwili go określić.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach
Brak wody w Granicy Brak wody w Granicy
Będzie mniej awarii wodociągowych? Będzie mniej awarii wodociągowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.