Posprzątaj swój „świat”

W trzeci weekend września organizowana jest akcja „Sprzątanie świata”. Każdy może zadbać o środowisko w swoim otoczeniu i włączyć się do akcji.

Po raz 21 zorganizowana zostanie akcja „Sprzątanie świata”. Tradycją jest, iż odbywa się ona w trzeci weekend września, a więc w tym roku przypada w terminie 19-21 września. Udział biorą dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami i opiekunami. Porządkowane są najbliższe okolice szkoły, trawniki i osiedlowe zieleńce.

Wydział Ochrony Środowiska jako organizator dostarcza uczestnikom akcji worki i rękawice oraz odbiera zebrane odpady. Jest także fundatorem nagród dla wszystkich placówek biorących udział.

Alternatywnie do zbiórki odpadów szkoły mogą zorganizować alternatywne działania z zakresu ekologii odpadowej.

Przedszkolaki również mogą brać udział w „sprzątaniu świata” dzięki konkursowi plastycznemu „Szanuj środowisko, będzie czysto!”. Dzieci z placówek, które wykonają najpiękniejsze prace otrzymają nagrody rzeczowe.

Akcja „Sprzątanie świata” to coroczna lekcja poszanowania środowiska, dzięki której organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na gospodarowanie odpadami, ich segregowanie, a przede wszystkim ograniczanie. Każdy może wziąć udział dzięki lepszej gospodarce odpadami we własnym domu oraz zwrócenie uwagi na niezaśmiecanie środowiska, w którym żyjemy.

Źródło fot.: UM Świdnica

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.