Atrakcyjne Dni Brwinowa

Tegoroczne Dni Brwinowa zapowiadają się bardzo interesująco. Głównym motywem będzie 75. rocznica bitwy pod Brwinowem. Na scenie natomiast pojawi się bardzo znany zespół Hey.

12 września przypada 75. rocznica bitwy pod Brwinowem. W kampanii wrześniowej starły się 36. pułk piechoty Legii Akademickiej z dwiema dywizjami niemieckimi. Polacy niestety zostali wyparci ze swoich pozycji i musieli wycofać się do Modlina przez Puszczę Kampinoską.

W piątek, dokładnie w rocznicę wydarzeń odbędą się centralne uroczystości upamiętniające. Wszystko zacznie się o godz. 18.00 w kościele na rynku w Brwinowie. Po mszy świętej nastąpi zmiana warty przy pomniku na rynku oraz Apel Poległych na brwinowskim cmentarzu.

Kontynuacją obchodów będzie rekonstrukcja wydarzeń zaplanowana na niedzielne popołudnie. Ruchy wojsk, wybuchy i wystrzały będzie można podziwiać o godz. 17.00 na polach parzniewskich.

Sobota będzie bardziej koncertowym i festyniarskim elementem Dni Brwinowa. Na stadionie miejskim o godz. 20.00 wystąpi zespół Hey. Od rana trwać będzie akcja Motoserce, podczas których zbierana będzie krew. O godz. 17.00 rozpoczną się pokazy siłowe. Swoje możliwości zaprezentuje m.in. utytułowany Grzegorz Peksa. O godz. 19.00 odbędzie się pokaz kulturystyczny, a po nim motocykliści z klubu Boruta MMC przejadą w efektownej paradzie.

Źródło fot.: OK Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości
Historyczne i koncertowe Dni Brwinowa Historyczne i koncertowe Dni Brwinowa
Wystawa o historii września ’39 w Brwinowie Wystawa o historii września ’39 w Brwinowie
Rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem Rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.