Trzy nowe linie na terenie Pruszkowa

Aż trzy nowe linie autobusowe pojawią się w Pruszkowie 1 września. Najlepiej skomunikowanym miejscem w mieście będą teraz pętla na Osiedlu Staszica oraz północne rejony tego blokowiska.

Powrót ZS1

Wszystkie trzy linie przejadą co najmniej częściowo ul. Powstańców. Cały Pruszków ucieszy się z powrotu linii ZS1. W czerwcu była ona niezwykle popularna. Stanowiła dobrą alternatywę dla ruchu kolejowego, który był bardzo ograniczony. We wrześniu znów będzie mniej pociągów, stąd powrót ZS1.

Autobusy tej linii pojadą, ale tylko w dni powszednie. Trasa będzie taka sama jak w czerwcu, czyli z Ursusa zostanie poprowadzona do Piastowa ul. Warszawską, następnie autobusy przejadą przez wiadukt i skierują się na Aleje Jerozolimskie. W Pruszkowie z al. wojska Polskiego skręcą w ul. Powstańców, dalej Staszica, Sienkiewicza i Kościuszki wrócą do al. Wojska Polskiego i dalej tą samą drogą do Piastowa i Warszawy.

Autobus z Raszyna do Pruszkowa

Od września po pruszkowskich ulicach będzie kursować zupełnie nowa linia L23. Zostanie uruchomiona przez Zarząd Transportu Miejskiego na zlecenie gminy Raszyn. Połączy tę miejscowość ze Żbikowem. Autobusy tej linii wjadą do Pruszkowa od strony Pęcic. Przejadą ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Powstańców, Staszica, Sienkiewicza, Kościuszki, Prusa, a dalej za wiaduktem kolejowym skręcą w ul. POW i zawrócą w ul. Łączniczek AK. To będzie przystanek końcowy i początkowy dla drogi powrotnej.

W autobusach L23 będą obowiązywały bilety ZTM, ale oczywiście ważne w drugiej strefie. Szkoda jedynie, że pojazdy nie zatrzymają się w Sokołowie i Pęcicach, przez które będą przejeżdżać.

Linia przez nowy przejazd kolejowy

Trzecia z nowych linii zostanie uruchomiona przez Urząd Miasta w Pruszkowie. To zapowiadana linia nr 5, która przejedzie przez nowy przejazd kolejowy w Parzniewie. Była zapowiadana, ale jej ekspresowe uruchomienie jest zadziwiające.

Autobusy linii nr 5 wyruszą z pętli na Osiedlu Staszica. Dalej pojadą ul. Plantową, Powstańców, Akacjową, Działkową i 36. PP Legii Akademickiej do przejazdu. Na Gąsinie z ul. Przejazdowej skręcą w Promyka, dalej Błońską i Groblową wrócą na ul. Przejazdową. Powrót za przejazdem kolejowym tą samą drogą.

Dzięki nowym liniom Pruszków wreszcie zaczyna być dobrze skomunikowany. Niestety trzeba pamiętać, że linia ZS1 jest z pewnością tymczasową.

Wszystkie nowe rozkłady autobusowe oraz kolejowe są dostępne w naszym NIEZBĘDNIKU.

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie Pruszkowscy Narodowcy organizują spotkanie
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1
Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie Wyłączenia prądu w Piastowie i Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.