Gm. Michałowice bierze remonty w swe ręce

Władze gminy Michałowice zamierzają przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na inwestycje drogowe, które powinny wykonać inne samorządy. Dyskusje na ten temat odbędą się podczas najbliższej sesji.

Pierwsza z dwóch inwestycji dotyczy przebudowy skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ul. Wiejską w Regułach. Droga łącząca Warszawę z zachodnim pasmem Mazowsza jest zarządzana przez Samorząd województwa Mazowieckiego. Ten jednak nie prędko zajmie się wspomnianą krzyżówką. Dlatego władze gminne chcą wziąć przebudowę na barki własnego budżetu, wspomagając ją kwotą do 250 tys. zł.

Inny pomysł dotyczy przebudowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ul. Głównej w Granicy. „Zebra” umiejscowiona jest przy Zespole Szkół. Ulicą Główną zarządza Starostwo Powiatowe, ale gmina miałaby wspomóc inwestycję kwotą do 50 tys. zł.

Decyzje dotyczące wspomnianych planów zostaną podjęte przez radnych Gminy Michałowice podczas sesji, która odbędzie się 25 sierpnia o godz. 16.30 w urzędzie przy al. Powstańców Warszawy w Regułach.

W najbliższym czasie odbędą się również sesje Rady Miejskiej w Pruszkowie (28 sierpnia o godz. 17.00 przy ul. Hubala 5) oraz Rady Powiatu Pruszkowskiego (26 sierpnia o godz. 16.30 przy ul. Drzymały 30).

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Brak wody w Granicy Brak wody w Granicy
Wtorek i środa dla niektórych bez prądu Wtorek i środa dla niektórych bez prądu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.