Parada ambulansów w Brwinowie

W czwartek 21 sierpnia przez Otrębusy, Kanie, Parzniew i Brwinów przejedzie parada ambulansów. Będą one brały udział w IV Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Falck Medycyna.

Widowiskowy przejazd ambulansów planowany jest na godziny popołudniowe w czwartek 21 sierpnia. Na początek ok. godz. 14.30 ambulanse przejadą z Otrębus do Pruszkowa na Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy. ul. Gomulińskiego, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie zawodów.

W drodze powrotnej trasa będzie wiodła ulicami: 36 pp Legii Akademickiej, ul. Główną, ul. Rzeczną, ul. Pruszkowską, ul. Wilsona i Obwodnicą do Otrębus, gdzie z kolei przemierzą ul. Warszawską, ul. Natalińską, ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinową do Matecznika Mazowsze.

Mistrzostwa odbędą się już po raz czwarty. W dniach 21-22 sierpnia dwuosobowe zespoły ratowników medycznych napotkają na swojej drodze różne przypadki niczym na prawdziwym dyżurze. Będą i zdarzenia masowe i typowe wyjazdy internistyczne i pediatryczne. W tym roku zostało zaplanowane dziewięć zadań medycznych tradycyjnie podzielonych na konkurencje nocne i  dzienne. Część z nich przeprowadzona zostanie na terenie gminy Brwinów.

Organizatorzy zawodów apelują do mieszkańców Brwinowa, aby większa liczba karetek na terenie gminy oraz mrożące krew w żyłach wypadki i zdarzenia nie spowodowały niepokoju. To będą tylko ćwiczenia w ramach przeprowadzanych zawodów.

Od ubiegłego roku w mistrzostwach mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły różnych operatorów medycznych, a nie jak było pierwotnie tylko Falck Medycyna.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Brwinów chce się pozbyć azbestu Brwinów chce się pozbyć azbestu
Mieszkańcy poproszeni o opinię Mieszkańcy poproszeni o opinię
Pokaz iluminacji świetlnej w Brwinowie Pokaz iluminacji świetlnej w Brwinowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.