Narodowe Czytanie „Trylogii”

Trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie będzie miała miejsce 6 września. Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie weźmie udział po raz drugi, dlatego szuka chętnych osób do czytania.

Narodowe Czytanie to inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którą mogą się włączać różne miasta. Po „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza i twórczości Aleksandra Fredro, przyszedł czas na „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie zachęca do wzięcia udziału w akcji poprzez żywe uczestnictwo, czyli czytanie na głos. Wybrane fragmenty powieści będą odczytane przez uczestników w trzech kategoriach: indywidualnej, rodzinnej i grupowej. W przypadku dwóch ostatnich kategorii fragment należy przeczytać z podziałem na role. Grupa może liczyć od 3 do 5 osób.

Organizatorzy zapewniają nagrody dla każdego. Będą również losowane nagrody specjalne.

Aby wziąć udział należy zgłosić się najpóźniej do 3 września telefonicznie (22) 723 65 54  od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 18.00 lub pisząc na adres bibliotekamiejskawpiastowie@gmail.com. W zgłoszeniu należy zaznaczyć kategorię, a w przypadku rodziny lub grupy podać ile osób będzie czytać.

Narodowe Czytanie „Trylogii” w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie przy ul. Warszawskiej 24 rozpocznie się 6 września o godz. 11.00.

Źródło fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie / Narodowe Czytanie 2013

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Ostatnie „Spotkanie z pasjami” Ostatnie „Spotkanie z pasjami”
Muzyczne spotkanie z pasjami Muzyczne spotkanie z pasjami
Kultura połączona ze sportem Kultura połączona ze sportem
Kolejne „Spotkanie z pasjami” Kolejne „Spotkanie z pasjami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.