Duży sukces Znicza w Pucharze Polski

Znicz Pruszków awansował do 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. To duży sukces biorąc pod uwagę rywala – aktualnego lidera I ligi.

Znicz z powodzeniem rozpoczął tegoroczny sezon wygrywając pewnie z Nadwiślanem Górą i przegrywając, ale po dobrej grze ze spadkowiczem Puszczą Niepołomice. We wtorek pruszkowianie stanęli naprzeciw piłkarzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. To pierwszoligowy lider tabeli, który po dwóch kolejkach ma komplet zwycięstw.

Mecz rozpoczął się od akcji gości. Adrian Paluchowski, który w ubiegłym sezonie był królem strzelców II ligi w barwach Znicza, zdecydował się strzał. Napastnik Termaliki został jednak zablokowany. W kolejnych minutach przewagę zyskiwali piłkarze Dariusza Banasika, czego skutkiem był gol Macieja Górskiego w 20. minucie. Piłkarz Znicza wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, w której znalazł się po błędzie obrony gości.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Przeważał Znicz, a w 56. minucie było 2:0. Mateusz Pielak rozpoczął grę z rzutu wolnego. Piłka trafiła w pole karne, gdzie fatalnie interweniował Adrian Olszewski. Futbolówka trafiła do Artura Januszewskiego, który umieścił ją w pustej bramce.

W dalszej części gry do głosu doszli pierwszoligowcy. Piłkarze Termaliki mieli dobre okazje, ale gola zdobyli dopiero w 88. minucie. Po dośrodkowaniu Dawida Kamińskiego, w polu karnym piłkę głową uderzył Jakub Czerwiński. W kolejnej akcji goście mogli doprowadzić do remisu, ale w sytuacji sam na sam Oliwer Wienczatek obronił strzał Jakuba Biskupa. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, dzięki czemu w kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra Znicz Pruszków.

To duży sukces żółto-czerwoni. Od wielu lat Znicz kończył zmagania w Pucharze Polski co najwyżej właśnie na pierwszej rundzie. Teraz zapewne trafi na jedną z drużyn Ekstraklasy. Rywala pruszkowianie poznają w czwartek, gdy na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się losowanie 1/16 finału. Zagrają z nim 24 września.

Po emocjach pucharowych przyjdzie także czas na rozgrywki ligowe. A w nich 17 sierpnia o godz. 17.00 żółto-czerwoni zagrają w Tarnobrzegu z Siarką.

Znicz Pruszków – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1
Bramki: Maciej Górski (’20), Artur Januszewski (’56) – Jakub Czerwiński (’88)
Żółte kartki: Paweł Tomczyk – Dawid Kamiński, Emil Drozdowicz, Jakub Czerwiński

Znicz: 93. Oliwer Wienczatek – 3. Michał Kucharski, 2. Igor Biedrzycki, 8. Arkadiusz Jędrych, 18. Michał Płotka (’39 7. Maksymilian Banaszewski) – 17. Artur Januszewski (’71 20. Paweł Tomczyk), 6. Michał Glanowski, 19. Marcin Rackiewicz (’79 10. Daniel Kraska), 21. Michał Zapaśnik, 5. Mateusz Pielak – 15. Maciej Górski
Termalica Bruk-Bet: 1. Adrian Olszewski – 18 Peter Maslo, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 14. Jakub Wróbel (’59 9. Bartłomiej Smuczyński) – 29. Mateusz Janeczko (’65 21. Emil Drozdowicz), 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 17. Dalibor Pleva, 2. Dawid Sołdecki, 6. Dawid Kamiński – 16. Adrian Paluchowski