Koncert w brwinowskiej Zagrodzie

W świąteczne popołudnie 15 sierpnia 2014 roku w gościnnym dworku Zagroda w Brwinowie o godz. 17.00 wystąpi Rafał Grozdew z towarzyszeniem orkiestry Maćka Kierzkowskiego. Zabrzmi muzyka międzywojnia.

W ubiegłym roku bardzo dużą popularnością cieszył się podobny koncert w brwinowskiej Zagrodzie, podczas którego rozbrzmiała muzyka z lat 20. XX wieku. W tym roku artyści zaprezentują się w repertuarze z okresu polskiego międzywojnia. Zabrzmią dobrze znane kompozycje Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Białostockiego, a także pieśni wykonywane przez niezapomnianego Mieczysława Fogga. Będzie można usłyszeć popularne tanga np. „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, fokstroty, a także muzykę cygańską i klezmerską. Nie zabraknie pełnych entuzjazmu utworów, które rozbrzmiewały na kabaretowych i rewiowych scenach okresu międzywojennego.

Wokalista Rafał Grozdew jest tenorem lirycznym. Ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie liczne koncerty oratoryjne i spektakle pod batutą znanych dyrygentów, a także występy na festiwalach m.in. „Musica Sacra” w Gdyni. Równolegle z klasyczną działalnością koncertową od kilku lat tworzy także awangardowe projekty muzyczne na pograniczu stylów, współpracując z muzykami ludowymi, folkowymi i jazzowymi, mającymi na koncie prestiżowe nagrody Polskiego Radia, Radia BBC, nominacje i nagrody „Fryderyk”. W Brwinowie koncertował już kilkukrotnie m.in. śpiewając pieśni powstańcze i dawne pieśni patriotyczne.

inf. prasowa

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Historyczny rajd z ułanami Historyczny rajd z ułanami
Bezpłatne seanse filmowe Bezpłatne seanse filmowe
Wystawa plakatów w Brwinowie Wystawa plakatów w Brwinowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.