Znicz w pierwszej rundzie PP

Znicz Pruszków pokonał Odrę Opole 2:1. Doliczony czas gry okazał się dla pruszkowian zbawienny.

W sobotnie popołudnie w Opolu zmierzył się miejscowy zespół Odra i Znicz Pruszków. Wagą spotkania była pierwsza runda Pucharu Polski.

Odra prowadziła od 28. minuty po golu Marka Gładkowskiego. Szansa na wyrównanie pojawiła się dopiero po przerwie, jednak nie został wykorzystany rzut karny. Pruszkowianie „nastawili się” chyba na strzały z daleka, ponieważ tak padły obie bramki. Pierwsza z nich w 78. minucie to strzał z około 25 metrów w wykonaniu Maksymiliana Banaszkiewicza. Druga już w doliczonym czasie gry z około 20 metrów. Autorem był Daniel Kraska.

Jak powiedział trener pruszkowian Dariusz Banasik mecz był bardzo emocjonujący i widowiskowy. Odra postawiła wysoko poprzeczkę, dlatego zwycięstwo Zniczowi nie przyszło łatwo. Wynik meczu warzył się do samego końca. Odra w ostatniej akcji meczu mogła doprowadzić do wyrównania. Według trenera Odry Zbigniewa Smółki, to Znicz był lepiej przygotowanym i zgranym zespołem.

Odra Opole – Znicz Pruszków 1:2
Bramki: ’28 Marek Gładkowski – ’78 Maksymilian Banaszewski, ’90 Daniel Kraska
Żółte kartki: Sebastian Deja – Artur Januszewski, Andrzej Niewulis, Karol Grudniewski.
Czerwona kartka: ’70 Ivan Udarević.

Odra: Filip Wichman – Adrian Droszczak, Maciej Michniewicz, Ivan Udarević, Sebastian Deja -Damian Kiełbasa, Radosław Flejterski, Marek Gładkowski (’72 Mateusz Peroński), Krzysztof Gancarczyk, Rafał Brusiło (’83 Bartosz Sobczyński) – Dawid Wolny (’46 Mateusz Gancarczyk).
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Igor Biedrzycki, Michał Płotka – Karol Grudniewski (’90 Mateusz Pielak), Michał Glanowski, Artur Januszewski (’70 Daniel Kraska), Maksymilian Banaszewski, Paweł Tomczyk (’82 Michał Zapaśnik)- Maciej Górski.