Znicz wygrał mecz o II ligę!

W niedzielnym meczu ostatniej kolejki II ligi Znicz Pruszków podejmował Wisłę Puławy. Żółto-czerwoni musieli wygrać i wygrali 2:0. Dzięki temu zostają w tej klasie rozgrywek.

Przed ostatecznymi rozstrzygnięciami Znicz zajmował 8. miejsce w tabeli, ostatnie gwarantujące utrzymanie. Do Wisły Puławy pruszkowianie tracili punkt.

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy stawiło się ponad 1000 kibiców. To rekord frekwencji w tym sezonie. Wsparcie okazało się bardzo pomocne.

Zniczowi nie było łatwo w pojedynku z Wisłą Puławy. Pierwsze minuty należały do gości, ale potem do głosu doszli pruszkowianie. W 18. minucie w polu karnym był faulowany Andrzej Niewulis. „Jedenastkę” wykorzystał Adrian Paluchowski.

Drugie trafienie padło po zmianie stron. W 57. minucie znów faulowany w obrębie 16-stu metrów był Niewulis i znów rzut karny wykonywał Paluchowski. Dzięki trafieniu najlepszy strzelec Znicza stał się również jednym z dwóch najlepszych strzelców ligi. Tytułem Króla Strzelców, z 22-oma golami, podzielił się z Maciejem Tatajem z Motoru Lublin.

Kibice w Pruszkowie nie obejrzeli więcej bramek. Znicz wygrał z Wisłą Puławy 2:0. Dzięki temu wyprzedził rywala w tabeli i zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Wisła również w przyszłym sezonie zagra na tym szczeblu rozgrywek, ponieważ korzystne dla niej okazały się wyniki innych spotkań.

Awans do I ligi wywalczyły Wigry Suwałki oraz Pogoń Siedlce. W związku z reformą rozgrywek, do III ligi spada aż dziesięć zespołów. W przyszłym sezonie II liga zostanie scentralizowana. Obecnie grało w niej po 18 drużyn w dwóch grupach. Teraz razem będzie rywalizowało 20 zespołów z całego kraju.

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 2:0
Bramki: Adrian Paluchowski (’18-karny, ’57-karny)
Żółte kartki: Andrzej Niewulis, Artur Januszewski – Paweł Komar

Znicz: Michał Bigajski – Andrzej Niewulis (’88 Sebastian Olczak), Igor Biderzycki, Arkadiusz Jędrych, Marcin Bochenek – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Karol Grudniewski (’68 Marcin Rackiewicz), Maksymilian Banaszewski (’86 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski – Adrian Paluchowski
Wisła: Jakub Zolech – Christopher Edwards, Jason Gorskie, Mateusz Pielach, Paweł Komar – Ivan Lytvynyuk, Arkadiusz Maksymiuk (’46 Tsvetan Filipov), Konrad Szczotka (’59 Paweł Jabkowski), Rafał Wiącek, Konrad Nowak (’55 Jarosław Niezgoda) – Szymon Martuś

Źródło fot.: Znicz Pruszków