Znicz niepewny utrzymania w II Lidze

Znicz Pruszków przegrał na wyjeździe z Motor Lublin 1:2. Dzięki temu w ostatniej kolejce zagra o utrzymanie w II Lidze.

W niedzielę, 1 czerwca, na stadionie w Lublinie zmierzył się miejscowy Motor ze Zniczem Pruszków. Od samego początku gospodarze mogli być na prowadzeniu, jednak nie wykorzystali sytuacji w 4. minucie spotkania. Kolejne minuty to próba poskładania akcji w całość po obu stronach boiska. Wszelkie strzały mijały światło bramki. Dopiero w 36. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Macieja Tataja. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Po przerwie Znicz zabrał się do odrabiania strat. Jego gra była dużo bardziej żywa niż w pierwszej odsłonie. W 60. minucie akcję sam na sam wykorzystał Adrian Paluchowski umieszczając piłkę w siatce i tym samym doprowadził do wyrównania. Po tym golu zawodnicy Znicza uspokoili grę i próbowali wynik utrzymać do końca. Skupili się na obronie i czekali na możliwość kontry. Przez taką postawę zawodnicy Motor Lublin zostali zmuszeni do konstruowania akcji, co im nie wychodziło. Pomimo wszystko to gospodarze zdołali strzelić jednego gola więcej i zwyciężyć. Decydująca bramka padła w 80. minucie po strzale ponownie Macieja Tataja. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Motor Lublin.

Ze względu na przegraną Znicz Pruszków spadł z 4. na 8. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce zagra zatem o utrzymanie w II Lidze z Wisłą Puławy. Mecz odbędzie się 8 czerwca o godz. 17.00 na stadionie w Pruszkowie.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek awans do I Ligi zapewnił sobie Pogoń Siedlce, pokonując Siarkę Tarnobrzeg 3:1.

Motor Lublin – Znicz Pruszków 2:1
Maciej Tataj (’36, ’80) – Adrian Paluchowski(’60)
Żółte kartki: Dawid Ptaszyński, Konrad Wrzesiński, Rafał Król – Sebastian Olczak, Igor Biedrzycki, Michał Zapaśnik.

Motor: Przemysław Frąckowiak, Mateusz Pawłowicz, Arkadiusz Lewiński, Dawid Ptaszyński, Rafał Król, Damian Jaroń, Patryk Koziara (’87 Marius Stanaitis), Damian Kądzior, Konrad Wrzesiński (’90 Damian Kamola), Ihor Mihalevskyy (’77 Konrad Gąsiorowski) – Maciej Tataj
Znicz: Michał Bigajski, Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki (’85 Mateusz Muszyński), Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Sebastian Olczak (’46 Michał Zapaśnik), Maksymilian Banaszewski (’84 Daniel Nawrocki), Maciej Machalski, Marcin Rackiewicz (’75 Karol Grudniewski) – Adrian Paluchowski.

Źródło fot: Znicz Pruszków