Wygrana Znicza. Zadecydował gol w końcówce

Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z Radomiakiem 2:1. Gol na wagę trzech punktów padł w 90. minucie.

Pierwsza połowa była wyrównana. Żadna drużyna nie potrafiła zdobyć gola. Więcej emocji przyniosła druga część gry.

Po zmianie stron boisko zdominowali goście. Po 10. minutach pruszkowianom udało się objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Grudniewskiego, dobrze w polu karnym zachował się Adrian Paluchowski. Napastnik Znicza wyskoczył najwyżej i uderzeniem głową pokonał Michała Kulę.

Na trzynaście minut przed końcem meczu doszło do wyrównania. Marcin Orłowski otrzymał podanie z głębi pola i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce Znicza.

Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, goście mieli jeszcze możliwość wykonania rzutu wolnego w doliczonym czasie gry. Piłkę w pole karne posłał Rafał Kosiec, a w szesnastce głową piłkę uderzył Andrzej Niewulis. Perfekcyjnie rozegrany stały fragment gry przyniósł upragnione zwycięstwo.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Znicz zajmuje 4. miejsce w lidze. Wciąż jednak nie może być pewny utrzymania, ponieważ dziewiąta Limanovia traci do żółto-czerwonych zaledwie pięć punktów. Właśnie ten zespół będzie kolejnym rywalem pruszkowian. Mecz odbędzie się na stadionie Znicza w niedzielę 25 maja o godz. 19.00.

Radomiak Radom – Znicz Pruszków 1:2
Bramki: Marcin Orłowski (’77) – Adrian Paluchowski (’55), Andrzej Niewulis (’90)
Żółte kartki: Marek Masiuda

Składy:
Radomiak: Michał Kula – Bartosz Jaroch, Grzegorz Wojdyga, Maciej Świdzikowski, Jakub Cieciura – Leandro (’70 Krzysztof Filipek), Marek Masiuda (’64 Mateusz Orzechowski), Łukasz Białożyt, Krystian Puton – Marcin Orłowski, Szymon Stanisławski (’46 Patryk Wolski)
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis, Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Maksymilian Banaszewski, Karol Grudniewski (’79 Daniel Nawrocki), Maciej Machalski (’85 Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski (’72 Michał Zapaśnik)

Źródło fot.: Radomiak Radom