Znicz potrzebował 21 minut na pogrom rywala

Zgodnie z przewidywaniami Znicz Pruszków pokonał ostatni w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wynik 4:0 został ustalony już w 21. minucie.

Pierwsza skuteczna akcja została przeprowadzona w 4. minucie. Po wrzutce w pole karne Marcina Bochenka i zgraniu Macieja Machalskiego do piłki dopadł Adrian Paluchowski. Napastnik Znicza strzałem w dalszy róg pokonał bramkarza rywali.

Kolejny gol padł cztery minuty później. Tym razem Paluchowski zaliczył asystę, a wynik podwyższył Karol Grudniewski. Po kolejnych czterech minutach sędzia wskazał na 11. metr, ponieważ obrońca Świtu Radosław Kamiński dotknął piłkę ręką w polu karnym. Stały fragment gry wykonał Paluchowski. To jego 18. gol w sezonie.

Strzelanie zakończył Machalski, który wykorzystał błąd Karola Domżały. Chwilę wcześniej bramkarz gości źle interweniował po strzale Bochenka.

W kolejnych minutach Znicz stale miał zdecydowaną przewagę. W przekroju całego meczu goście tylko okazjonalnie pojawiali się pod bramką Michała Bigajskiego. Znicz wygrał pewnie i zasłużenie.

Dzięki zwycięstwu pruszkowianie umocnili się na 4. miejscu w tabeli. Do końca sezonu pozostały cztery spotkania. W najbliższym Znicz zagra w Radomiu z Radomiakiem. Mecz odbędzie się już w środę o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0
Bramki:  Adrian Paluchowski (’4, ’12-karny), Karol Grudniewski (’8), Maciej Machalski (’21)
Żółte kartki: Karol Grudniewski, Sebastian Olczak – Radosław Kamiński, Adam Imiela, Kamil Szczepański, Reinaldo Melao

Składy:
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis (’46 Igor Biedrzycki), Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Artur Januszewski (’65 Sebastian Olczak), Maksymilian Banaszewski (’79 Daniel Nawrocki), Karol Grudniewski (’46 Marcin Rackiewicz), Maciej Machalski – Adrian Paluchowski
Świt: Karol Domżał – Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Reinaldo Melao, Paweł Nowotka (’46 Michał Krzymiński) – Uros Smolović, Dawid Duda (’62 Fredson Dos Reis Santana), Szymon Kiwała (’71 Marcin Adamski), Kamil Szczepański, Adma Imiela (’82 Mateusz Bramowicz) – Damian Szuprytowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków