Zwycięstwo Znicza nad Concordią

W meczu rozpoczynającym 28. kolejkę spotkań II ligi piłkarskiej Znicz Pruszków pokonał Concordię Elbląg 2:0. Bramki zdobyli Marcin Rackiewicz i Adrian Paluchowski.

Znicz w przekroju całego meczu był stroną dominującą. Gospodarze stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Jedna z nich, w 29. minucie przyniosła oczekiwany efekt. Wówczas po dośrodkowaniu Rafała Kośca, w polu karnym piłkę przyjął Marcin Rackiewicz i pokonał bramkarza Concordii.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W tej części gry również padł jeden gol dla Znicza. W 74. minucie źle interweniował Przemysław Matłoka. Bramkarz gości po strzale Sebastiana Olczaka odbił piłkę pod nogi Adriana Paluchowskiego. Rasowy snajper żółto-czerwonych nie zwykł marnować tego typu okazji. Lider zespołu podwyższył, a jak się później okazało, ustalił wynik spotkania.

Mecz w Pruszkowie rozpoczął 28. serię gier. Po zwycięstwie nad Concordią Znicz awansował na 3. miejsce w tabeli. Będzie na nim co najmniej do soboty.

Następnym rywalem Znicza będzie Stal Rzeszów. Podopieczni Roberta Kochańskiego muszą spodziewać się trudnego meczu. Po pierwsze na terenie rywala, a po drugie z zespołem, który realnie liczy się w walce o górną część tabeli. Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w Rzeszowie.

Znicz Pruszków – Concordia Elbląg 2:0
Bramki: Marcin Rackiewicz (’29), Adrian Paluchowski (’74)
Żółte kartki: Bartosz Broniarek

Składy:
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Andrzej Niewulis, Michał Kucharski – Sebastian Olczak, Rafał Kosiec, Maksymilian Banaszewski (’76 Karol Grudniewski), Maciej Machalski (’67 Michał Zapaśnik), Marcin Rackiewicz (’85 Kamil Tomas) – Adrian Paluchowski
Concordia: Przemysław Matłoka – Nakatani Kiyoshi, Adolfo Lopez, Bartosz Broniarek, Carlos Munoz – Patryk Burzyński, Patryk Galeniewski (’80 Adrian Jastrzębski), Shotarookada, Juan Manuel Gonzalez Perez (’46 Jean Claude Essomba Ondoua), Tomoki Fujikawa – Alfredo Zapata

Źródło fot.: Znicz Pruszków