Znicz Basket pozostaje w grze

Zawodnicy Znicz Basket doprowadzili do remisu w rywalizacji o utrzymanie w I Lidze. W niedzielnym meczu pokonali zespół MCKiS Jaworzno 77:61.

Dla koszykarzy z Pruszkowa niedzielne spotkanie było diametralnie różne od sobotniego. Co prawda początek mógł zaniepokoić kibiców i samych zawodników, ze względu na ospały początek meczu. Już po kilku minutach, zdobywając 10 punktów z rzędu, pruszkowianie objęli jednak zasłużone prowadzenie, którego nie stracili już do końca.

Początek drugiej połowy spotkania był bardzo atrakcyjny dla widzów, ze względu na dużą liczbę rzutów za trzy punktu. Dobre widowisko zapewnili zawodnicy obu drużyn, jednak to pruszkowianie cały czas byli na czele.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się z przewagą 20 punktów dla gospodarzy, co jasno wskazywało zwycięzcę meczu. Tak też się stało, a podopieczni Michała Spychały zachowali realną szansę na utrzymanie w I Lidze.

MKS Znicz Basket Pruszków – MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno 77:61 (27:21, 20:13, 20:13, 10:14)
play-out: 1-1

Znicza Basket: Linowski 18, Aleksandrowicz 17, Matuszewski 16, Kulikowski 12, Mieczkowski 5, Janik 4, Czosnowski 3, Put 2
MCKiS: Grochowski 19, Goldammer 16, Klocek 12, Wróbel 7, Przyborowski 3, Bukowiecki 2, Nowerski 2, Jędros 0, Smyrdek 0

Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w weekend 3 i 4 maja w Jaworznie. Obydwa mecze o godz. 20:00.

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków